LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Betadrin (Diphenhydramine + Naphazoline)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Betadrin (Rp) krople do oczu, roztwór 1 mg + 0,33 mg/ml 2 but. 5 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 35,20 Cena 100% (zł): 35,20 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Betadrin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.

Co zawiera Betadrin?

Lek Betadrin występuje w postaci kropli do oczu i jest dostępny na receptę.
1 ml roztworu kropli do oczu zawiera 1 mg chlorowodorku difenhydraminy i 0,33 mg azotanu nafazoliny. Lek zawiera chlorek benzalkoniowy - może powodować podrażnienie oczu.

Jak działa Betadrin?

Lek Betadrin zawiera difenhydraminę (działającą przeciwalergicznie) i nafazolinę (obkurczającą rozszerzone naczynia krwionośne). Lek Betadrin zastosowany do oka usuwa miejscowe objawy zapalne spojówek (zaczerwienienie, ból, łzawienie), zwłaszcza jeśli ich przyczyną jest uczulenie.

Kiedy stosować Betadrin?

Lek Betadrin jest stosowany:
- w ostrych stanach zapalnych spojówek w przebiegu sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia oczu;
- w stanach zapalnych związanych z podrażnieniem spojówek wskutek stosowania soczewek kontaktowych, działania słońca, dymu papierosowego, kontaktu z wodą na pływalni itp.

Jak stosować Betadrin?

Dawkowanie leku Betadrin, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek Betadrin należy stosować wyłącznie jako krople do oczu. Należy dokładnie przeczytać instrukcję dołączoną do opakowania i stosować lek wyłącznie zgodnie z zaleceniami.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Betadrin?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Betadrin nie może być stosowany?

Leku Betadrin nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (difenhydraminę i nafazolinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Betadrin?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Betadrin lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz poinformuje o zaleceniach związanych ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Jeśli objawy utrzymują się, należy poradzić się lekarza. Jeśli pacjent nosi soczewki kontaktowe, powinien skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. Przed zakropleniem leku Betadrin należy wyjąć soczewki kontaktowe i założyć je ponownie po upływie co najmniej 15 minut od jego zakroplenia. Lek Betadrin nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku do 6 lat.

Jak stosować Betadrin z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Betadrin w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Betadrin u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Betadrin?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Betadrin, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Betadrin?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem. Długotrwałe lub zbyt częste podawanie leku u małych dzieci może doprowadzić do zahamowania ośrodkowego układu nerwowego, obniżenia temperatury ciała, śpiączki, długotrwałego rozszerzenia źrenicy. Przypadkowe wypicie zawartości butelki może wyjątkowo spowodować nagłe obniżenie ciśnienia krwi, przyspieszenie czynności serca.

Czy Betadrin wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Betadrin może zaburzać zdolność widzenia - należy go stosować ostrożnie u osób prowadzących pojazdy i obsługujących maszyny.

Jak przechowywać Betadrin?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek może być stosowany przez 4 tygodnie od pierwszego otwarcia butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem