LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Betnovate N (Betamethasone + Neomycin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Betnovate N (Rp) krem 1,22 mg + 5 mg/g 1 tuba 15 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
33,40
Cena
100% (zł):
33,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Betnovate N (Rp) maść 1,22 mg + 5 mg/g 1 tuba 15 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
33,40
Cena
100% (zł):
33,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Betnovate N

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

GlaxoSmithKline Ireland Ltd.

Co zawiera lek Betnovate N?

Lek Betnovate N występuje w postaci kremu i maści na skórę. Obie pozycje leku są dostępne na receptę.

  • Betnovate N krem
    1 g kremu zawiera 1,22 mg zmikronizowanego walerianianu betametazonu i 5 mg siarczanu neomycyny. Lek zawiera alkohol cetostearylowy - może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Lek zawiera chlorokrezol i może powodować reakcje alergiczne.
  • Betnovate N maść
    1 g maści zawiera 1,22 mg zmikronizowanego walerianianu betametazonu i 5 mg siarczanu neomycyny.

Jak działa lek Betnovate N?

Lek Betnovate N zawiera dwa składniki - betametazon i neomycynę. Betametazon należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami o silnym działaniu; zastosowany na skórę łagodzi stan zapalny i świąd. Neomycyna to antybiotyk aminoglikozydowy działający na większość bakterii wywołujących zmiany zapalne na skórze.

Kiedy stosować lek Betnovate N?

Lek Betnovate N jest wskazany w leczeniu miejscowym chorób skóry reagujących na leczenie kortykosteroidami, z towarzyszącym lub wtórnym zakażeniem bakteryjnym. Do chorób tych należą: atopowe zapalenie skóry, wyprysk pieniążkowaty, świerzbiączka guzkowa, łuszczyca (z wyłączeniem zmian uogólnionych), liszaj płaski, łojotokowe zapalenie skóry, alergiczny i niealergiczny wyprysk kontaktowy, duże odczyny po ukąszeniach owadów, wyprzenia okolicy odbytu i narządów płciowych.
Lek w postaci kremu jest szczególnie wskazany do stosowania na wilgotne, sączące się zmiany skórne. Lek w postaci maści jest szczególnie wskazany do stosowania na suche, liszajowate, łuszczące się zmiany skórne.

Jak stosować lek Betnovate N?

Dawkowanie leku Betnovate N i czas stosowania określa lekarz. Lekarz dobierze odpowiednią dla pacjenta postać leku.

Sposób podawania

Lek Betnovate N jest przeznaczony do stosowania na skórę. Niewielką ilością leku należy pokrywać jedynie chorobowo zmienione miejsca na skórze, zgodnie z zaleceniami lekarza. Po nałożeniu leku należy umyć ręce, chyba że lek jest stosowany do leczenia zmian na skórze dłoni.

Kiedy lek Betnovate N nie może być stosowany?

Leku nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (betametazon i neomycynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Betnovate N nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Betnovate N?

Przed przepisaniem leku Betnovate N konieczne jest weryfikacja przeciwwskazań do jego stosowania oraz środków ostrożności. Lekarz objaśni pacjentowi zasady prawidłowego stosowania leku. Należy ponownie skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy zaostrzą się. Należy unikać stosowania leku na duże powierzchnie ciała, na uszkodzoną skórę, stosowania w dużych dawkach. Lek powinien być stosowany szczególnie ostrożnie u pacjentów w podeszłym wieku oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek. U dzieci nie należy stosować opatrunku okluzyjnego (uszczelniającego). Należy chronić oczy i śluzówki przed kontaktem z lekiem. Unikać stosowania leku na powieki. Należy zwrócić się do lekarza w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Betnovate N z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować lek Betnovate N w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości zastosowania leku Betnovate N u kobiety, która jest w ciąży lub karmi piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Betnovate N?

Ulotka dołączona do leku zawiera informacje o działaniach niepożądanych, które mogą wystąpić podczas leczenia lekiem Betnovate N. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać leczenie lekiem Betnovate N i niezwłocznie zwrócić się do lekarza, jeśli po zastosowaniu leku pojawią się objawy podrażnienia lub reakcje nadwrażliwości.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Betnovate N?

Długotrwałe lub nieprawidłowe stosowanie leku może spowodować wystąpienie ogólnych objawów niepożądanych charakterystycznych dla kortykosteroidów i prowadzić do uszkodzenia słuchu i nerek. W przypadku zastosowania dawki większej niż zalecana lub przypadkowego połknięcia leku (np. przez dziecko) należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Betnovate N?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Krem należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Maść należy przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Betnovate N - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem