LekInfo24 - serwis fachowej informacji o lekach: aktualizacja WRZESIEŃ 2020 (refundacja 01.09.2020)

reklama

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Biostymina (Aloe arborescens) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Biostymina (OTC) płyn doustny 10 amp. 1 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 16,80 Cena 100% (zł): 16,80 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Biostymina

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

Opis produktu stanowi wyciąg z ulotki dołączonej do opakowania

Phytopharm Klęka S.A.

CO ZAWIERA LEK BIOSTYMINA?

1 ml płynu doustnego (1 ampułka leku Biostymina) zawiera 1 ml wyciągu płynnego ze świeżych liści aloesu drzewiastego. Lek nie zawiera żadnych substancji dodatkowych.

kiedy stosować lek biostymina?

Lek Biostymina jest stosowany w infekcjach górnych dróg oddechowych o podłożu bakteryjnym i wirusowym. Może być stosowany pomocniczo w nawracających zakażeniach górnych dróg oddechowych i innych, rozpoznanych przez lekarza stanach obniżonej odporności, po konsultacji z lekarzem.

jak stosować lek biostymina?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 1 cykl terapii lekiem Biostymina trwa 10-20 dni; w razie potrzeby można jednorazowo powtórzyć kurację po 4-tygodniowej przerwie.
Dorośli
1 ampułka leku Biostymina dziennie lub co drugi dzień. Lekarz może zalecić inny schemat terapii.
Dzieci i młodzież
Młodzież i dzieci w wieku powyżej 5 lat: pół ampułki leku Biostymina dziennie lub co drugi dzień. Lekarz może zalecić inny schemat terapii. Leku Biostymina nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 5 lat.
Sposób podawania
Lek należy stosować wyłącznie doustnie, nie wolno go stosować w postaci iniekcji. Instrukcja otwierania ampułki jest opisana w ulotce. Po prawidłowym otwarciu ampułki jej zawartość należy wylać na łyżeczkę. 1 ampułka jest przeznaczona do jednorazowego użytku; po zastosowaniu leku ampułkę należy wyrzucić. Nie należy przechowywać ampułek po otwarciu.

kiedy lek biostymina nie może być stosowany?

Leku Biostymina nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (substancje zawarte w wyciągu ze świeżych liści aloesu drzewiastego). Leku Biostymina nie należy stosować, jeśli u pacjenta stwierdzono postępujące choroby układowe, takie jak: białaczka, kolagenozy, gruźlica, choroby rozrostowe i z autoagresji.

jakie są ostrzeżenia i środki ostrożności podczas stosowania leku biostymina?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po zastosowaniu leku, należy skontaktować się z lekarzem. W razie pojawienia się gorączki, duszności, kaszlu z odkrztuszaniem ropnej plwociny lub innych niepokojących objawów należy skontaktować się z lekarzem. Powstający osad nie ma wpływu na aktywność leku.

jak stosować lek biostymina z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

czy można stosować lek biostymina w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Biostymina nie należy stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku biostymina?

Podczas stosowania leku Biostymina mogą wystąpić reakcje alergiczne.

co zrobić w przypadku przedawkowania leku biostymina?

Nie zaobserwowano efektów ubocznych po zastosowaniu dawki leku większej niż zalecana.

czy lek biostymina wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Brak danych na temat jakiegokolwiek szkodliwego wpływu leku Biostymina na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

jak przechowywać lek biostymina?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

Odwiedź nasz nowy serwis: jakleczymy.pl