LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Bobotic (Simeticone)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Bobotic (WM) kapsułki twist-off 20 mg 50 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 19,20 Cena 100% (zł): 19,20 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Bobotic

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

SKŁAD
1 kapsułka twist-off zawiera 20 mg symetykonu.

ZASTOSOWANIE
Wyrób medyczny Bobotic jest przeznaczony do stosowania u niemowląt oraz dzieci w wieku poniżej 12 lat w celu łagodzenia objawów, takich jak kolka, wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie, niestrawność, związanych z nagromadzeniem gazu w obrębie przewodu pokarmowego. Pomocniczo w przygotowaniu niemowląt i dzieci w wieku poniżej 12 lat do badań diagnostycznych jamy brzusznej, takich jak badania radiologiczne i ultrasonograficzne oraz wziernikowanie żołądka i dwunastnicy.

SPOSÓB PODAWANIA
Łagodzenie objawów, takich jak kolka, wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie, niestrawność, związanych z nagromadzeniem gazu w obrębie przewodu pokarmowego
Niemowlęta i dzieci w wieku do 2 lat: zawartość 1 kapsułki twist-off (20 mg symetykonu) przed, w trakcie lub po każdym posiłku. Nie należy przekraczać zawartości 6 kapsułek twist-off dziennie (co odpowiada 120 mg symetykonu).
Dzieci w wieku od 2 do 12 lat: zawartość 2 kapsułek twist-off (40 mg symetykonu) przed, w trakcie lub po każdym posiłku. Nie należy przekraczać zawartości 12 kapsułek twist-off dziennie (co odpowiada 240 mg symetykonu).
Podawana ilość może być modyfikowana zgodnie ze wskazaniem lekarza.
Przygotowanie do badań diagnostycznych
W dniu poprzedzającym badania:
niemowlęta i dzieci w wieku poniżej do 2 lat - zawartość 1 kapsułki twist-off (20 mg symetykonu) 2 razy na dobę;
dzieci w wieku od 2 do 12  lat - zawartość 2 kapsułek twist-off (40 mg symetykonu) 2 razy na dobę.
Rano w dniu badania, na czczo:
niemowlęta i dzieci w wieku poniżej 2 lat - zawartość 1 kapsułki twist-off (20 mg symetykonu);
dzieci w wieku od 2 do 12 lat - zawartość 2 kapsułek twist-off (40 mg symetykonu).
Czas stosowania
Czas stosowania jest zależny od utrzymywania się dolegliwości. Wyrób medyczny Bobotic można stosować do 4 tygodni bez konsultacji z lekarzem. W razie konieczności i po konsultacji z lekarzem można go stosować przez dłuższy czas.
Sposób podawania
Wycisnąć zawartość kapsułki na łyżeczkę lub bezpośrednio do buzi dziecka. Zawartość kapsułki twist-off można wymieszać z niewielką ilością mleka i podać przed rozpoczęciem karmienia. Należy zachować ostrożność, aby nie upuścić kapsułki do ust dziecka. Zawartość kapsułki należy zużyć bezpośrednio po otworzeniu.

PRZECIWWSKAZANIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Nadwrażliwość na składniki produktu. Nie stosować w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia perforacji lub niedrożności przewodu pokarmowego. Produktu nie należy stosować u noworodków (tj. do 28. dnia życia). Nie stosować większych dawek niż zalecane. Podczas stosowania wyrobu medycznego Bobotic nie należy pić napojów gazowanych. W przypadku występowania u dziecka długotrwałych i niewyjaśnionych dolegliwości brzusznych należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych lub innych objawów niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama

banerbaner