LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Bonogren SR (Quetiapine)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Bonogren SR (Rp) tabletki o przedłużonym uwalnianiu 200 mg 60 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
85,48
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Bonogren SR (Rp) tabletki o przedłużonym uwalnianiu 300 mg 60 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
4,80
0,00
Cena
100% (zł):
125,26
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Bonogren SR (Rp) tabletki o przedłużonym uwalnianiu 400 mg 60 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
6,40
0,00
Cena
100% (zł):
166,18
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Bonogren SR

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Vipharm S.A.

Co zawiera lek Bonogren SR?

Lek Bonogren SR występuje w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 200 mg, 300 mg lub 400 mg kwetiapiny (w postaci fumaranu kwetiapiny). Tabletka o przedłużonym uwalnianiu uwalnia lek przez dłuższy czas niż tabletka o natychmiastowym uwalnianiu. Lek zawiera laktozę, dlatego pacjenci ze stwierdzoną nietolerancją pewnych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania tego leku.

Jak działa lek Bonogren SR?

Kwetiapina należy do grupy leków przeciwpsychotycznych. Działanie leku polega na blokowaniu receptorów dla neuroprzekaźników w mózgu, które odgrywają rolę w schizofrenii i chorobie dwubiegunowej. Blokowanie tych receptorów pomaga w normalizacji aktywności mózgu i łagodzi objawy choroby.

Kiedy stosować lek Bonogren SR?

Lek Bonogren SR jest stosowany w leczeniu chorób, takich jak:
- depresja w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej i epizody ciężkiej depresji w przebiegu ciężkiego zaburzenia depresyjnego;
- mania;
- schizofrenia.

Jak stosować lek Bonogren SR?

Lekarz ustali dla pacjenta dawkę leku Bonogren SR oraz długość leczenia. Nie należy samodzielnie przerywać stosowania leku; lekarz zaleci stopniowe zmniejszanie dawki leku przed zakończeniem leczenia.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować przynajmniej godzinę przed posiłkiem lub bezpośrednio przed snem, ponieważ przyjmowanie z pokarmem może zaburzać działanie leku. Tabletki należy przyjmować raz na dobę. Należy połykać tabletki w całości, popijając wodą; tabletek nie należy dzielić, żuć ani kruszyć.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Bonogren SR?

W razie opuszczenia dawki leku należy zażyć pominiętą dawkę, gdy tylko pacjent sobie o tym przypomni. Jeżeli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki leku, należy opuścić pominiętą dawkę i przyjąć kolejną o zwykłej porze. Nie należy przyjmować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Bonogren SR nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (kwetiapinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku Bonogren SR, jeśli pacjent przyjmuje takie leki jak: niektóre leki stosowane w zakażeniu wirusem HIV, azolowe leki przeciwgrzybicze, erytromycynę lub klarytromycynę, nefazodon.
Leku Bonogren SR nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Bonogren SR?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Bonogren SR lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, przeanalizuje wszystkie przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz podejmie decyzję czy lek może być zastosowany oraz przedstawi jak będzie wyglądała kontrola leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku. Nie należy przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza. Jeśli u pacjenta pojawią się kiedykolwiek myśli o samookaleczaniu lub samobójstwie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala. Podczas leczenia lekiem Bonogren SR należy unikać spożywania nadmiernych ilości alkoholu.

Jak stosować lek Bonogren SR z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Bonogren SR z jedzeniem i piciem?

Nie należy spożywać soku grejpfrutowego w trakcie przyjmowania leku Bonogren SR, ponieważ może to wpływać na działanie leku.

Czy można stosować lek Bonogren SR w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie należy przyjmować leku Bonogren SR w ciąży, chyba że taką decyzję podejmie lekarz. Leku Bonogren SR nie należy stosować w trakcie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Bonogren SR?

W ulotce dołączonej do opakowania leku Bonogren SR są omówione działania niepożądane związane z jego stosowaniem. Najczęstsze działania niepożądane tego leku są następujące: zawroty głowy, ból głowy, suchość w jamie ustnej, senność, zwiększenie masy ciała, nieprawidłowe ruchy mięśni, zmiany stężenia niektórych lipidów (triglicerydów i cholesterolu całkowitego), uczucie kołatania serca, przyspieszone lub nierównomierne bicie serca, zaparcia lub niestrawność, uczucie osłabienia, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi podczas wstawania, nietypowe sny i koszmary senne, zwiększony apetyt. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Bonogren SR?

W sytuacji zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Bonogren SR wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Bonogren SR może powodować senność, dlatego pacjent nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać narzędzi i maszyn, dopóki nie pozna wpływu leku na swój organizm.

Jak przechowywać lek Bonogren SR?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Bonogren SR - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem