LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Bortezomib Accord (Bortezomib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Bortezomib Accord (Rpz) proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 1 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Bortezomib Accord (Rpz) proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 3,5 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Bortezomib Accord (Rpz) roztwór do wstrzykiwań 2,5 mg/ml 1 fiolka 1 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Bortezomib Accord (Rpz) roztwór do wstrzykiwań 2,5 mg/ml 1 fiolka 1,4 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Bortezomib Accord

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Accord Healthcare S.L.U.

Co zawiera lek Bortezomib Accord?

Lek Bortezomib Accord występuje w postaci proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (2 dawki) oraz w postaci roztworu do wstrzykiwań (1 dawka). Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 1 mg lub 3,5 mg bortezomibu (w postaci estru mannitolu i kwasu boronowego).
1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 2,5 mg bortezomibu (w postaci estru mannitolu i kwasu boronowego). 1 fiolka z 1 ml roztworu zawiera 2,5 mg bortezomibu. 1 fiolka z 1,4 ml roztworu zawiera 3,5 mg bortezomibu.

Jak działa lek Bortezomib Accord?

Substancją czynną leku jest bortezomib, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami proteasomów. Jest to lek przeciwnowotworowy.

Kiedy stosować lek Bortezomib Accord?

Lek Bortezomib Accord jest stosowany w leczeniu szpiczaka mnogiego (nowotworu krwi) u pacjentów w wieku co najmniej 18 lat:
- jako jedyny lek lub razem z pegylowaną liposomalną doksorubicyną lub deksametazonem u pacjentów, u których choroba uległa nasileniu po stosowaniu przynajmniej jednego wcześniejszego innego leczenia i u których przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych było nieudane lub nie było możliwości jego przeprowadzenia;
- w połączeniu z melfalanem i prednizonem u pacjentów, u których choroba nie była wcześniej leczona i którzy nie kwalifikują się do chemioterapii dużymi dawkami cytostatyków w połączeniu z przeszczepieniem krwiotwórczych komórek macierzystych;
- w połączeniu z deksametazonem lub z deksametazonem z talidomidem u pacjentów, u których choroba nie była wcześniej leczona i którzy kwalifikują się do chemioterapii dużymi dawkami cytostatyków w połączeniu z przeszczepieniem krwiotwórczych komórek macierzystych.
Lek Bortezomib Accord jest stosowany w leczeniu chłoniaka z komórek płaszcza (rodzaj nowotworu krwi) u pacjentów w wieku co najmniej 18 lat w skojarzeniu z rytuksymabem, cyklofosfamidem, doksorubicyną i prednizonem, u których choroba nie była wcześniej leczona i którzy nie kwalifikują się do przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych.

Jak stosować lek Bortezomib Accord?

Dawkowanie leku Bortezomib Accord określa lekarz zależnie od wzrostu i masy ciała pacjenta.

Sposób podawania

Lek będzie podawany przez fachowy personel medyczny. Wszystkie pozycje leku Bortezomib Accord mogą być podawane we wstrzyknięciu dożylnym. Dodatkowo lek Bortezomib Accord w postaci proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań w dawce 3,5 mg oraz lek w postaci roztworu do wstrzykiwań mogą być podawane podskórnie. Lek jest wstrzykiwany dożylnie przez 3 do 5 sekund, albo podskórnie w udo lub brzuch.

Kiedy lek Bortezomib Accord nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bortezomib), boron lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie wolno go stosować u pacjentów z ciężkimi chorobami płuc lub serca.
Lek Bortezomib Accord nie powinien być stosowany u osób w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Bortezomib Accord?

Leczenie będzie prowadził lekarz doświadczony w stosowaniu chemioterapii przeciwnowotworowej. Przed zleceniem terapii lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje o rozpoczęciu leczenia. U pacjenta muszą być przeprowadzane regularne badania krwi przed i w trakcie leczenia lekiem Bortezomib Accord w celu regularnego sprawdzania liczby krwinek. Należy porozumieć się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku.

Jak stosować lek Bortezomib Accord z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Bortezomib Accord w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz decyduje o zastosowaniu leku Bortezomib Accord u kobiet, które są w ciąży. Mężczyźni i kobiety otrzymujący ten lek muszą stosować skuteczne metody antykoncepcji w trakcie i do 3 miesięcy po zakończeniu leczenia. Pacjentki nie powinny karmić piersią podczas stosowania leku Bortezomib Accord.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Bortezomib Accord?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Bortezomib Accord są opracowane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi tego leku są: nudności lub wymioty, utrata apetytu, biegunka, zaparcia, zmęczenie, uczucie osłabienia, gorączka, zmniejszenie liczby płytek krwi, niedokrwistość, zmniejszenie liczby białych krwinek, uszkodzenia nerwów w ramionach i nogach, ból głowy, drętwienie lub mrowienie, trudności z oddychaniem, wysypka, półpasiec, ból mięśni, ból kości. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Bortezomib Accord wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Bortezomib Accord może być przyczyną uczucia zmęczenia, zawrotów głowy, omdleń i niewyraźnego widzenia - nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać narzędzi lub urządzeń, jeśli wystąpią takie objawy (nawet jeśli objawy nie występują, wciąż należy zachować ostrożność).

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Bortezomib Accord - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Bortezomib Accord - powiązane artykuły

Wtorek, 18 kwietnia 2023

Nowa lista refundacyjna - nowości refundacyjne w programach lekowych od 1 maja 2023 Nowa lista refundacyjna na dzień 1 maja 2023 r. – informacje ogólne Nowa lista...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem