LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Bortezomib Adamed (Bortezomib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Bortezomib Adamed (Lz) proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 1 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Bortezomib Adamed (Rpz) proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 2,5 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Bortezomib Adamed (Lz) proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 3,5 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Bortezomib Adamed

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera lek Bortezomib Adamed?

Lek Bortezomib Adamed to proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań w trzech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 1 mg, 2,5 mg lub 3,5 mg bortezomibu (w postaci estru mannitolu i kwasu boronowego).

Jak działa lek Bortezomib Adamed?

Substancją czynną leku jest bortezomib, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami proteasomów. Jest to lek przeciwnowotworowy.

Kiedy stosować lek Bortezomib Adamed?

Lek Bortezomib Adamed stosuje się w leczeniu szpiczaka mnogiego (nowotworu krwi) u pacjentów w wieku co najmniej 18 lat:
- u których choroba uległa nasileniu po zastosowaniu co najmniej jednego wcześniejszego innego leczenia i u których przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych było nieudane lub nie było możliwości jego przeprowadzenia (u tych pacjentów bortezomib stosuje się samodzielnie lub razem z pegylowaną liposomalną doksorubicyną lub deksametazonem);
- wcześniej nieleczonych pacjentów, którzy nie kwalifikują się do chemioterapii dużymi dawkami cytostatyków w połączeniu z przeszczepieniem krwiotwórczych komórek macierzystych (u tych pacjentów bortezomib stosuje się w połączeniu z melfalanem i prednizonem);
- wcześniej nieleczonych pacjentów, którzy kwalifikują się do chemioterapii dużymi dawkami cytostatyków w połączeniu z przeszczepieniem krwiotwórczych komórek macierzystych (u tych pacjentów bortezomib stosuje się w połączeniu z deksametazonem lub z deksametazonem z talidomidem).
Lek Bortezomib Adamed stosuje się również w leczeniu chłoniaka z komórek płaszcza (nowotworu krwi) u pacjentów w wieku co najmniej 18 lat, u których nie stosowano wcześniej leczenia przeciwnowotworowego i którzy nie kwalifikują się do przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych (u tych pacjentów bortezomib stosuje się w skojarzeniu z rytuksymabem, cyklofosfamidem, doksorubicyną i prednizonem).

Jak stosować lek Bortezomib Adamed?

Dawkowanie leku Bortezomib Adamed ustala lekarz w zależności od wzrostu i masy ciała pacjenta.

Sposób podawania

Lek jest podawany przez fachowy personel medyczny, wyłącznie dożylnie lub podskórnie. Wstrzyknięcie dożylne trwa od 3 do 5 sekund. Wstrzyknięcie podskórne podaje się w udo lub brzuch.

Kiedy lek Bortezomib Adamed nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bortezomib), boron lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być podawany, jeśli pacjent ma szczególnie ciężkie choroby płuc lub serca.
Lek Bortezomib Adamed nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Bortezomib Adamed?

Leczenie będzie prowadzone przez lekarza doświadczonego w stosowaniu chemioterapii przeciwnowotworowej. Przed rozpoczęciem stosowania leku Bortezomib Adamed lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz przedstawi jak będzie wyglądała kontrola leczenia. U pacjenta zostaną przeprowadzone badania krwi przed leczeniem oraz w trakcie leczenia w celu regularnego sprawdzania liczby krwinek. Należy porozumieć się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem tego leku.

Jak stosować lek Bortezomib Adamed z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Bortezomib Adamed w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Bortezomib Adamed może być zastosowany u pacjentek w ciąży, jeśli zadecyduje o tym lekarz. Zarówno mężczyźni jak i kobiety otrzymujący ten lek muszą stosować skuteczną antykoncepcję podczas leczenia oraz do 3 miesięcy po zakończeniu leczenia. Pacjentka nie powinna karmić piersią podczas przyjmowania leku Bortezomib Adamed.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Bortezomib Adamed?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Bortezomib Adamed, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi leku są: zmniejszenia we krwi liczby czerwonych i białych krwinek oraz płytek krwi, nudności, biegunka, zaparcia, wymioty, zmęczenie i uczucie osłabienia, gorączka, uszkodzenia nerwów w ramionach i nogach, ból głowy, drętwienie lub mrowienie, zmniejszony apetyt, trudności z oddychaniem, wysypka, półpasiec, ból mięśni i kości. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Bortezomib Adamed wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Bortezomib Adamed mogą wystąpić zawroty głowy, zmęczenie, omdlenia i niewyraźne widzenie - nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać narzędzi lub maszyn, jeśli pojawią się takie objawy (nawet jeśli objawy nie występują, wciąż należy zachować ostrożność).

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Bortezomib Adamed - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem