LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Bortezomib Fresenius Kabi (Bortezomib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Bortezomib Fresenius Kabi (Rpz) proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 1 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Bortezomib Fresenius Kabi (Rpz) proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 2,5 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Bortezomib Fresenius Kabi (Rpz) proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 3,5 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Bortezomib Fresenius Kabi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Fresenius Kabi Deutschland GmbH

Co zawiera lek Bortezomib Fresenius Kabi?

Lek Bortezomib Fresenius Kabi występuje w postaci proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań w trzech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 1 mg, 2,5 mg lub 3,5 mg bortezomibu (w postaci estru mannitolu i kwasu boronowego).

Jak działa lek Bortezomib Fresenius Kabi?

Substancją czynną leku jest bortezomib, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami proteasomów. Jest to lek przeciwnowotworowy.

Kiedy stosować lek Bortezomib Fresenius Kabi?

Lek Bortezomib Fresenius Kabi jest stosowany w leczeniu szpiczaka mnogiego (nowotworu krwi) w następujących grupach pacjentów:
- wcześniej nieleczone osoby dorosłe, które nie mogą otrzymywać chemioterapii w dużych dawkach w połączeniu z przeszczepieniem krwiotwórczych komórek macierzystych (u tych pacjentów lek stosuje się w połączeniu z melfalanem i prednizonem);
- wcześniej nieleczone osoby dorosłe, które kwalifikują się do chemioterapii w dużych dawkach w połączeniu z przeszczepieniem krwiotwórczych komórek macierzystych (u tych pacjentów lek stosuje się w połączeniu z deksametazonem lub z deksametazonem z talidomidem);
- osoby dorosłe, u których choroba nasiliła się po co najmniej jednej innej terapii i które poddano przeszczepieniu krwiotwórczych komórek macierzystych lub u których jest to niemożliwe (u tych pacjentów lek stosuje się samodzielnie lub w połączeniu z pegylowaną liposomalną doksorubicyną lub deksametazonem).
Lek Bortezomib Fresenius Kabi stosuje się także w leczeniu chłoniaka z komórek płaszcza (nowotworu krwi) u nieleczonych osób dorosłych, u których nie można wykonać przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych (u tych pacjentów lek stosuje się w połączeniu z rytuksymabem, cyklofosfamidem, doksorubicyną i prednizonem).

Jak stosować lek Bortezomib Fresenius Kabi?

Lekarz określa dawkę leku Bortezomib Fresenius Kabi na podstawie wzrostu i masy ciała pacjenta.

Sposób podawania

Lek będzie podawany przez fachowy personel medyczny. Lek Bortezomib Fresenius Kabi podaje się w postaci wstrzyknięcia dożylnego lub podskórnego. W przypadku podawania dożylnego lek jest wstrzykiwany przez cewnik w ciągu 3 do 5 sekund. W przypadku podawania podskórnego lek jest podawany w udo lub brzuch.

Kiedy lek Bortezomib Fresenius Kabi nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bortezomib), boron lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany, jeśli pacjent ma szczególnie ciężkie choroby płuc lub serca.
Leku Bortezomib Fresenius Kabi nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Bortezomib Fresenius Kabi?

Leczenie będzie prowadzone przez lekarza z doświadczeniem w stosowaniu leków przeciwnowotworowych. Przed zaordynowaniem terapii z zastosowaniem leku Bortezomib Fresenius Kabi lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Przed i w trakcie leczenia u pacjenta będą wykonywane badania krwi, aby regularnie kontrolować liczbę krwinek. Należy skontaktować się z lekarzem w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania tego leku.

Jak stosować lek Bortezomib Fresenius Kabi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Bortezomib Fresenius Kabi w ciąży i okresie karmienia piersią?

O możliwości zastosowania leku Bortezomib Fresenius Kabi u kobiet w ciąży decyduje lekarz. Zarówno mężczyźni jak i kobiety otrzymujący bortezomib muszą stosować skuteczną antykoncepcję w trakcie oraz do 3 miesięcy po zakończonym leczeniu. Nie wolno karmić piersią w trakcie stosowania bortezomibu.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Bortezomib Fresenius Kabi?

W trakcie stosowania leku Bortezomib Fresenius Kabi mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane leku to: nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, zmęczenie, osłabienie, gorączka, mała liczba płytek krwi, niedokrwistość, neutropenia, uszkodzenia nerwów w ramionach i nogach, ból głowy, drętwienie lub mrowienie, zmniejszony apetyt, trudności z oddychaniem, wysypka, półpasiec, ból mięśni i kości. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Bortezomib Fresenius Kabi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Bortezomib może być przyczyną uczucia zmęczenia, zawrotów głowy, omdleń i niewyraźnego widzenia - w razie wystąpienia takich objawów nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać narzędzi lub urządzeń (należy zachować ostrożność nawet jeśli objawy nie występują).

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Bortezomib Fresenius Kabi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Bortezomib Fresenius Kabi - powiązane artykuły

Wtorek, 18 października 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od listopada 2022 Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem