LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Bortezomib Glenmark (Bortezomib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Bortezomib Glenmark (Rpz) proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 1 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Bortezomib Glenmark (Rpz) proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 3,5 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Bortezomib Glenmark

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Glenmark Pharmaceuticals s.r.o.

Co zawiera lek Bortezomib Glenmark?

Lek Bortezomib Glenmark jest proszkiem do sporządzania roztworu do wstrzykiwań w dwóch dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 1 mg lub 3,5 mg bortezomibu (w postaci estru mannitolu i kwasu boronowego).

Jak działa lek Bortezomib Glenmark?

Substancją czynną leku jest bortezomib, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami proteasomów. Jest to lek przeciwnowotworowy.

Kiedy stosować lek Bortezomib Glenmark?

Lek Bortezomib Glenmark jest stosowany w leczeniu szpiczaka mnogiego (nowotworu krwi) u osób dorosłych:
- jako jedyny lek lub w połączeniu z innymi lekami zawierającymi pegylowaną liposomalną doksorubicynę lub deksametazon u pacjentów, u których choroba nasiliła się po zastosowaniu przynajmniej jednego wcześniejszego innego leczenia i u których przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych nie udało się lub nie było możliwości jego przeprowadzenia;
- w połączeniu z lekami zawierającymi melfalan i prednizon u pacjentów, którzy nie byli wcześniej leczeni i którzy nie kwalifikują się do chemioterapii dużymi dawkami cytostatyków w połączeniu z przeszczepieniem krwiotwórczych komórek macierzystych;
- w połączeniu z lekami zawierającymi deksametazon lub deksametazon z talidomidem u pacjentów, którzy nie byli wcześniej leczeni i kwalifikują się do chemioterapii dużymi dawkami cytostatyków w połączeniu z przeszczepieniem krwiotwórczych komórek macierzystych.
Lek Bortezomib Glenmark jest stosowany również w leczeniu chłoniaka z komórek płaszcza (rodzaj nowotworu krwi) u osób dorosłych w połączeniu z lekami rytuksymabem, cyklofosfamidem, doksorubicyną i prednizonem, którzy nie byli wcześniej leczeni i którzy nie kwalifikują się do przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych.

Jak stosować lek Bortezomib Glenmark?

Lekarz przedstawi dawkowanie leku Bortezomib Glenmark w zależności od wzrostu i masy ciała pacjenta.

Sposób podawania

Lek będzie podawany przez fachowy personel medyczny. Lek Bortezomib Glenmark w obu dawkach jest podawany we wstrzyknięciu dożylnym przez 3 do 5 sekund. Lek Bortezomib Glenmark w dawce 3,5 mg można również podawać we wstrzyknięciu podskórnym w udo lub brzuch.

Kiedy lek Bortezomib Glenmark nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bortezomib), boron lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany u pacjentów z ciężkimi chorobami płuc lub serca.
Nie należy stosować leku Bortezomib Glenmark u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Bortezomib Glenmark?

Leczenie rozpocznie lekarz z doświadczeniem w stosowaniu chemioterapii przeciwnowotworowej po weryfikacji wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Bortezomib Glenmark. Przed i w trakcie leczenia lekiem Bortezomib Glenmark u pacjenta będą przeprowadzane regularne badania krwi w celu kontroli liczby krwinek. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tego leku należy zwrócić się do lekarza.

Jak stosować lek Bortezomib Glenmark z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Bortezomib Glenmark w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz decyduje o zastosowaniu leku Bortezomib Glenmark u kobiet w ciąży. Mężczyźni i kobiety przyjmujący ten lek muszą stosować skuteczne metody antykoncepcji podczas leczenia oraz do 3 miesięcy po zakończonym leczeniu. Pacjentki nie powinny karmić piersią w trakcie stosowania leku Bortezomib Glenmark.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Bortezomib Glenmark?

W ulotce dołączonej do opakowania są szczegółowo opisane działania niepożądane towarzyszące leczeniu z zastosowaniem leku Bortezomib Glenmark. Najczęstsze działania niepożądane leku to: nudności, biegunka, zaparcia, wymioty, zmęczenie, osłabienie, gorączka, mała liczba płytek krwi, niedokrwistość, mała liczba białych krwinek, uszkodzenia nerwów w ramionach i nogach, ból głowy, drętwienie lub mrowienie, zmniejszony apetyt, trudności z oddychaniem, wysypka, półpasiec, ból mięśni i kości. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Bortezomib Glenmark wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Bortezomib Glenmark może powodować zmęczenie, zawroty głowy, omdlenia i niewyraźne widzenie - w razie wystąpienia takich objawów nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać narzędzi lub urządzeń (nawet jeśli objawy nie występują, wciąż należy zachować ostrożność).

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Bortezomib Glenmark - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem