LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Bortezomib Reddy (Bortezomib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Bortezomib Reddy (Rpz) proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 3,5 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Bortezomib Reddy

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Reddy Holding GmbH

Co zawiera lek Bortezomib Reddy?

Lek Bortezomib Reddy to proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań, który jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 3,5 mg bortezomibu (w postaci estru kwasu boronowego z mannitolem).

Jak działa lek Bortezomib Reddy?

Substancją czynną leku jest bortezomib, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami proteasomów. Jest to lek przeciwnowotworowy.

Kiedy stosować lek Bortezomib Reddy?

Lek Bortezomib Reddy jest stosowany w leczeniu szpiczaka mnogiego (nowotworu szpiku kostnego) u pacjentów w wieku co najmniej 18 lat:
- u których choroba uległa nasileniu po stosowaniu przynajmniej jednego wcześniejszego innego leczenia i u których przeszczepienie hematopoetycznych komórek macierzystych było nieudane lub nie było możliwości jego przeprowadzenia (u tych pacjentów lek Bortezomib Reddy jest stosowany jako jedyny lek lub z pegylowaną liposomalną doksorubicyną lub deksametazonem);
- u których choroba nie była wcześniej leczona i którzy nie kwalifikują się do chemioterapii dużymi dawkami cytostatyków w połączeniu z przeszczepieniem hematopoetycznych komórek macierzystych (u tych pacjentów lek Bortezomib Reddy jest stosowany z melfalanem i prednizonem);
- u których choroba nie była wcześniej leczona i którzy kwalifikują się do chemioterapii dużymi dawkami cytostatyków w połączeniu z przeszczepieniem hematopoetycznych komórek macierzystych (u tych pacjentów lek Bortezomib Reddy jest stosowany z deksametazonem lub z deksametazonem z talidomidem).
Lek Bortezomib Reddy jest stosowany w leczeniu chłoniaka z komórek płaszcza (nowotworu zajmującego węzły chłonne) u pacjentów w wieku co najmniej 18 lat, u których choroba nie była wcześniej leczona i którzy nie kwalifikują się do przeszczepienia hematopoetycznych komórek macierzystych (u tych pacjentów lek Bortezomib Reddy jest stosowany w skojarzeniu z lekami: rytuksymabem, cyklofosfamidem, doksorubicyną i prednizonem).

Jak stosować lek Bortezomib Reddy?

Dawkowanie leku Bortezomib Reddy ustali lekarz na podstawie wzrostu i masy ciała pacjenta.

Sposób podawania

Lek będzie podawany przez osobę z fachowego personelu medycznego. Lek Bortezomib Reddy może być podawany we wstrzyknięciu dożylnym lub podskórnym. Wstrzyknięcie dożylne trwa 3-5 sekund. Wstrzyknięcie podskórne podaje się w udo lub brzuch.

Kiedy lek Bortezomib Reddy nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bortezomib), bor lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany u pacjentów z ciężkimi chorobami płuc lub serca.
Lek Bortezomib Reddy nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Bortezomib Reddy?

Leczenie będzie rozpoczęte i kontynuowane pod nadzorem lekarza z doświadczeniem w stosowaniu chemioterapii przeciwnowotworowej. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu terapii lekiem Bortezomib Reddy konieczna jest analiza przez lekarza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. U pacjenta będą wykonywane regularne badania krwi przed i w trakcie leczenia lekiem Bortezomib Reddy, aby kontrolować liczbę krwinek. Wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem tego leku należy omówić z lekarzem.

Jak stosować lek Bortezomib Reddy z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Bortezomib Reddy w ciąży i okresie karmienia piersią?

Decyzję o terapii lekiem Bortezomib Reddy u kobiet w ciąży podejmuje lekarz. Zarówno mężczyźni jak i kobiety trzymujący lek Bortezomib Reddy muszą stosować skuteczne metody antykoncepcji w czasie leczenia oraz do 3 miesięcy po zakończonym leczeniu. W trakcie stosowania leku Bortezomib Reddy pacjentki nie powinny karmić piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Bortezomib Reddy?

Działania niepożądane towarzyszące leczeniu lekiem Bortezomib Reddy są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęściej obserwowano następujące działania niepożądane: drętwienia, mrowienia lub uczucie pieczenia skóry, ból rąk lub stóp spowodowane uszkodzeniem nerwu; zmniejszenie liczby czerwonych i (lub) białych krwinek; gorączkę; nudności, wymioty, utratę apetytu, zaparcia, biegunkę; uczucie zmęczenia, uczucie osłabienia; ból mięśni, ból kości. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Bortezomib Reddy wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Bortezomib Reddy może powodować uczucie zmęczenia, zawroty głowy, omdlenia i niewyraźne widzenie - nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać narzędzi lub maszyn w razie ich wystąpienia (należy zachować ostrożność nawet jeśli objawy nie występują).

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Bortezomib Reddy - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Bortezomib Reddy - powiązane artykuły

Wtorek, 18 czerwca 2024

Nowa lista refundacyjna od 1 lipca 2024 r. - zmiany w programach lekowych i chemioterapii 17 czerwca 2024 Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę refundacyjną leków, która będzie...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem