LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Brazoflamin (Tobramycin + Dexamethasone)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Brazoflamin (Rp) krople do oczu, zawiesina 3 mg + 1 mg/ml 1 but. 5 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 16,90 Cena 100% (zł): 16,90 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Brazoflamin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Synoptis Pharma Sp. z o.o.

Co zawiera Brazoflamin?

Lek Brazoflamin występuje w postaci kropli do oczu i jest dostępny na receptę.
1 ml kropli zawiera 3 mg tobramycyny i 1 mg deksametazonu. Lek zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu.

Jak działa Brazoflamin?

Lek Brazoflamin zawiera dwa składniki - tobramycynę i deksametazon. Tobramycyna jest antybiotykiem aktywnym wobec większości bakterii chorobotwórczych powodujących zakażenia oka. Deksametazon jest kortykosteroidem, który łagodzi stan zapalny oka i świąd.

Kiedy stosować Brazoflamin?

Lek Brazoflamin stosuje się do zapobiegania i leczenia zapalenia oraz do zapobiegania zakażeniom związanym z chirurgicznym leczeniem zaćmy u dorosłych i dzieci w wieku 2 lat i starszych.

Jak stosować Brazoflamin?

Lekarz przedstawi zasady dawkowania leku Brazoflamin. Lek należy stosować tak długo, jak zalecił lekarz.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony do stosowania wyłącznie do oka. Lek powinien być stosowany tylko przez jednego pacjenta. Należy zapoznać się z instrukcją stosowania leku, którą zawiera ulotka dołączona do opakowania.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Brazoflamin?

W przypadku pominięcia dawki leku należy podać kolejną dawkę zgodnie ze schematem dawkowania. Jeśli do podania kolejnej dawki leku pozostało niewiele czasu, należy opuścić pominiętą dawkę i kontynuować leczenie według zaleconego schematu dawkowania. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Brazoflamin nie może być stosowany?

Leku Brazoflamin nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (tobramycynę i deksametazon) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Brazoflamin?

Przed przepisaniem leku Brazoflamin konieczne będzie przeanalizowanie przez lekarza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz zadecyduje o rozpoczęciu leczenia i przekaże zalecenia dotyczące stosowania leku. Lek nie jest przeznaczony do leczenia wirusowych lub grzybiczych zakażeń oka. Jeśli objawy choroby nasilą się lub nie ustąpią, należy zgłosić się do lekarza. Ze względu na zawartość chlorku benzalkoniowego w kroplach Brazoflamin należy usunąć soczewki kontaktowe przed ich zakropleniem i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym założeniem. Chlorek benzalkoniowy może powodować podrażnienie oczu, szczególnie u osób z zespołem suchego oka lub zaburzeniami dotyczącymi rogówki - należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po zastosowaniu leku pojawią się nieprawidłowe odczucia w oku, kłucie lub ból w oku.

Jak stosować Brazoflamin z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
W sytuacji jednoczesnego stosowania innych kropli lub maści podawanych do oczu, należy zachować odstęp co najmniej 5 minut pomiędzy podaniem kolejnych leków. Maści do oczu należy stosować na końcu.

Czy można stosować Brazoflamin w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości zastosowania leku Brazoflamin w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Brazoflamin?

W trakcie stosowania leku Brazoflamin mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnej częstości występowania; objawy te są dokładnie opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeśli u pacjenta wystąpią objawy reakcji alergicznej (w tym wysypka, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, trudności w oddychaniu lub połykaniu), należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Brazoflamin?

W razie miejscowego przedawkowania leku Brazoflamin należy przepłukać oko (oczy) letnią wodą. Nie należy stosować leku do czasu planowego przyjęcia kolejnej dawki.

Czy Brazoflamin wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Przez pewien czas po podaniu leku Brazoflamin może wystąpić niewyraźne widzenie - nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia tego objawu.

Jak przechowywać Brazoflamin?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek można stosować przez 4 tygodnie od pierwszego otwarcia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem