LekInfo24 - serwis fachowej informacji o lekach: aktualizacja WRZESIEŃ 2020 (refundacja 01.09.2020)

reklama

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Bronchitabs (Primula officinalis+Thymus vulgaris) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Bronchitabs (OTC) tabletki powlekane 60 mg + 160 mg 20 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 23,20 Cena 100% (zł): 23,20 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Bronchitabs

Informacja dla pacjenta

Bionorica SE

SKŁAD
1 tabletka powlekana zawiera: 60 mg wyciągu suchego z korzenia pierwiosnka i 160 mg wyciągu suchego z ziela tymianku. 1 tabletka zawiera 34 mg glukozy i 50 mg laktozy jednowodnej.

Wskazania

Preparat roślinny stosowany jako środek wykrztuśny przy mokrym kaszlu u dorosłych.

DAWKOWANIE
Dorośli
1 tabletka powlekana 3 razy na dobę (maksymalnie 3 tabletki na dobę). W przypadku utrzymywania się objawów dłużej niż przez 1 tydzień stosowania preparatu, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.
Dzieci i młodzież
Stosowanie preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie zostało ustalone z powodu braku wystarczających danych dotyczących skuteczności - nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Z powodu braku wystarczających danych nie określono zalecanej dawki preparatu dla pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek.
Sposób podawania
Tabletki należy połykać bez rozgryzania, przed posiłkiem, popijając dużą ilością płynu (najlepiej szklanką wody).

PRZECIWWSKAZANIA
Nadwrażliwość na substancje czynne, inne gatunki roślin z rodziny Lamiaceae lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży - nie zaleca się stosowania w okresie ciąży. Preparatu nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Niezbyt często: zaburzenia przewodu pokarmowego, takie jak: skurcze, nudności, wymioty i biegunka. Bardzo rzadko: reakcje alergiczne takie, jak duszność, wysypka, pokrzywka, obrzęk twarzy, jamy ustnej i/lub krtani.

UWAGI
Należy zachować ostrożność u pacjentów z zapaleniem błony śluzowej żołądka lub chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

Odwiedź nasz nowy serwis: jakleczymy.pl