LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Bronles (Carbocisteine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Bronles (OTC) kapsułki twarde 375 mg 30 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 19,00 Cena 100% (zł): 19,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Leki bez recepty, które rozrzedzają wydzielinę, stosujemy w samodzielnym leczeniu kaszlu mokrego o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu.

Więcej »

Lek rozrzedzający wydzielinę i ułatwiający wykrztuszanie - do stosowania w kaszlu wilgotnym.

Więcej »

Bronles

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Alkaloid - INT d.o.o.

Co zawiera Bronles?

Lek Bronles występuje w postaci kapsułek i jest dostępny bez recepty.
1 kapsułka zawiera 375 mg karbocysteiny.

Jak działa Bronles?

Karbocysteina jest lekiem mukolitycznym - zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej w drogach oddechowych i ułatwia jej odkrztuszanie.

Kiedy stosować Bronles?

Lek Bronles jest stosowany w chorobach dróg oddechowych, w których wytwarzana jest zbyt duża ilość wydzieliny śluzowej lub wydzielina jest zbyt lepka.

Jak stosować Bronles?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli i osoby w podeszłym wieku
    Zalecana dawka to 2 kapsułki Bronles 3 razy na dobę. Jeśli nasilenie objawów zmniejszy się, dawkę leku należy zmniejszyć do 1 kapsułki Bronles 4 razy na dobę.
  • Dzieci
    Lek Bronles nie jest zalecany do stosowania u dzieci.
Sposób podawania

Lek należy przyjmować doustnie. Leku Bronles nie należy stosować przed snem.

Kiedy Bronles nie może być stosowany?

Leku Bronles nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (karbocysteinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Bronles nie należy stosować w przypadku występowania wrzodów żołądka lub dwunastnicy.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Bronles?

Jeśli po upływie 5 dni objawy utrzymują się lub nasilają, należy skontaktować się z lekarzem. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem leku Bronles, jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy oraz jeśli pacjent przyjmuje inne leki, o których wiadomo, że wywołują krwawienie żołądka. Ostrożnie stosować lek u osób w podeszłym wieku. Leku Bronles nie należy przyjmować bezpośrednio przed snem, ze względu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu.

Jak stosować Bronles z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie należy stosować karbocysteiny jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi (np. zawierającymi kodeinę lub jej pochodne), gdyż mogą one osłabiać odruch kaszlu i utrudniać odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny.

Czy można stosować Bronles w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Bronles nie należy przyjmować w pierwszych 3 miesiącach ciąży. W pozostałym okresie ciąży oraz w okresie karmienia piersią przed zastosowaniem leku Bronles należy skonsultować się z lekarzem.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Bronles?

Należy przerwać stosowanie leku Bronles i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala, jeśli wystąpią: objawy reakcji alergicznej (takie jak wysypka, trudności z połykaniem lub oddychaniem, obrzęk warg, twarzy, gardła lub języka); zmiany na skórze (takie jak pęcherze i nadżerki na śluzówkach warg, oczu, jamy ustnej, nosa i narządów płciowych); obecność krwi w wymiocinach lub czarne, smoliste stolce. Jeśli wymioty występujące po zastosowaniu leku Bronles przybiorą ciężką postać lub będą utrzymywały się dłużej niż kilka dni, należy powiadomić o tym lekarza lub farmaceutę.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Bronles?

W przypadku przyjęcia większej ilości kapsułek niż zalecana, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala. Objawami przedawkowania prawdopodobnie będą zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego.

Czy Bronles wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Brak informacji na temat wpływu leku Bronles na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Bronles?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem