LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Budesonide Easyhaler (Budesonide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci, kobiet w ciąży. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Budesonide Easyhaler (Rp) proszek do inhalacji 100 µg/dawkę 200 dawek
Refundacja
R / 30%
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
24,66 / 30,61
0,00
Cena
100% (zł):
51,96
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Budesonide Easyhaler (Rp) proszek do inhalacji 200 µg/dawkę 200 dawek
Refundacja
R / 30%
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
22,14 / 35,11
0,00
Cena
100% (zł):
77,81
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Budesonide Easyhaler (Rp) proszek do inhalacji 400 µg/dawkę 100 dawek
Refundacja
R / 30%
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
10,07 / 23,04
0,00
Cena
100% (zł):
65,74
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Budesonide Easyhaler

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Orion Corporation

Co zawiera lek Budesonide Easyhaler?

Lek Budesonide Easyhaler występuje w postaci proszku do inhalacji w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.
1 dawka inhalacyjna zawiera 100 mikrogramów, 200 mikrogramów lub 400 mikrogramów budezonidu. Lek zawiera laktozę - pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa lek Budesonide Easyhaler?

Budezonid należy do grupy leków zwanych glikokortykosteroidami. Stosowany w postaci inhalacji zmniejsza stan zapalny w układzie oddechowym.

Kiedy stosować lek Budesonide Easyhaler?

Lek Budesonide Easyhaler jest stosowany w zapobieganiu objawom astmy. Lek należy stosować systematycznie, zgodnie z zaleceniami, nawet jeżeli pacjent nie odczuwa żadnych objawów.

Jak stosować lek Budesonide Easyhaler?

Dawkę leku Budesonide Easyhaler odpowiednią dla każdego pacjenta i czas leczenia określa lekarz. Nie należy samodzielnie zmieniać dawki leku przepisanej przez lekarza. Nie należy także nagle przerywać stosowania leku bez wiedzy lekarza, gdyż może to spowodować zaostrzenie objawów astmy.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować wziewnie, każdego dnia. Inhalator o nazwie Easyhaler zawiera lek w postaci kolejnych dawek proszku do inhalacji. Należy kierować się zaleceniami przedstawionymi w instrukcji dołączonej do opakowania leku. W razie wątpliwości odnośnie prawidłowego stosowania inhalatora należy skontaktować się z osobą z personelu medycznego. Po zakończeniu inhalacji należy przepłukać jamę ustną wodą, co pomoże zapobiec wystąpieniu pleśniawek.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Budesonide Easyhaler?

Istotne jest codzienne przyjmowanie leku Budesonide Easyhaler zgodnie z zaleceniami lekarza. Gdy pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien zastosować ją tak szybko jak to możliwe lub zastosować następną dawkę zgodnie ze schematem dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Budesonide Easyhaler nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (budezonid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Nie zaleca się stosowania leku Budesonide Easyhaler u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Budesonide Easyhaler?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Budesonide Easyhaler konieczna jest analiza wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Po przepisaniu leku lekarz przekaże zalecenia dotyczące dawkowania i kontroli choroby. Pacjent powinien skontaktować się z lekarzem, jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości związane z leczeniem tym lekiem. W sytuacji gdy podczas stosowania leku objawy nasilą się lub wystąpi pogorszenie kontroli astmy, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Lek Budesonide Easyhaler nie jest odpowiedni do przerywania napadu astmy - należy wówczas zastosować szybko działający lek wziewny rozszerzający oskrzela (taki lek pacjent musi zawsze mieć przy sobie). Jeśli w trakcie stosowania leku wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować lek Budesonide Easyhaler z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Budesonide Easyhaler w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz określa możliwość zastosowania leku Budesonide Easyhaler podczas ciąży lub karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Budesonide Easyhaler?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Budesonide Easyhaler zawiera ulotka dołączona do opakowania. Lekarz zaleci stosowanie najmniejszej dawki leku Budesonide Easyhaler, która zapewnia kontrolę astmy. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Budesonide Easyhaler i natychmiast powiadomić lekarza, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej, w tym: swędzenie skóry, wysypka lub zaczerwienienie skóry, obrzęk powiek, warg lub gardła utrudniający połykanie lub oddychanie, świszczący oddech, uczucie osłabienia.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Budesonide Easyhaler?

W razie przypadkowego zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Budesonide Easyhaler wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie stwierdzono, aby lek Budesonide Easyhaler wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Budesonide Easyhaler?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Po otwarciu worka z folii lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 30ºC, chronić przed wilgocią. Zaleca się przechowywanie inhalatora Easyhaler w opakowaniu ochronnym. Inhalator Budesonide Easyhaler można stosować przez maksymalnie 6 miesięcy po otwarciu worka z folii.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Budesonide Easyhaler - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem