reklama

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Cacicol preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Cacicol (WM) krople do oczu, roztwór 5 poj. 0,33 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 243,00 Cena 100% (zł): 243,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Cacicol

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

Opis produktu stanowi wyciąg z ulotki dołączonej do opakowania

Laboratoires Thea

CO ZAWIERA CACICOL

Produkt zawiera poli(karboksymetylo-glukozy siarczan), dekstran T40, chlorek sodu, wodę oczyszczoną; nie zawiera środków konserwujących.

KIEDY STOSUJE SIĘ CACICOL

Wyrób medyczny Cacicol przeznaczony jest do leczenia przewlekłych keratopatii niezakaźnych, np. nawracających ubytków nabłonka, czy dystrofii przednich warstw rogówki z towarzyszącym bólem.
Preparat zaleca się stosować po przepisaniu go przez lekarza.

jak stosować cacicol

Dorośli
Preparat należy stosować ściśle według wskazań lekarza. Zakroplić 1 lub 2 krople preparatu raz w tygodniu. Dawkowanie może być zmienione przez lekarza okulistę i dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Stosowanie produktu częściej niż to zostało zalecone może zaburzać jego działanie lecznicze.
Dzieci i młodzież
Produktu nie należy stosować u pacjentów w wieku poniżej 18 lat.
Sposób podawania
Stosować do oczu. Jeśli istnieje konieczność zastosowania jakiegokolwiek innego leku do oczu oprócz preparatu Cacicol, należy najpierw podać Cacicol i odczekać co najmniej 15 minut przed zastosowaniem innego preparatu do oczu.

kiedy cacicol nie może być stosowany

Nie stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na składniki produktu. Nie stosować produktu w przypadku aktywnego zakażenia oka. Nie stosować z podawanymi miejscowo antybiotykami należącymi do aminoglikozydów (takimi jak neomycyna i gentamycyna) ani z roztworami zawierającymi sole srebra, jodu lub miedzi (jony mogą kompleksować cząsteczkę). Nie stosowac u osób w wieku poniżej 18 lat.

stosowanie z innymi lekami

Należy powiedzieć lekarzowi okuliście o wszystkich preparatach stosowanych miejscowo do oczu obecnie lub ostatnio, w tym o produktach wydawanych bez recepty.

stosowanie w ciąży i okresie karmienia piersią

Produktu nie należy stosować podczas ciąży lub karmienia piersią.

możliwe działania niepożądane

U pacjentów wrażliwych na heparynoidy lub heparynę może wystąpić odczyn miejscowy, który nie powinien zaburzać działania leczniczego.

PRZECHOWYWANIE

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Otwarty pojemnik jednodawkowy należy wyrzucić natychmiast po pierwszym zastosowaniu produktu; nie przechowywać go w celu późniejszego użycia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama