LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Camlocor (Candesartan + Amlodipine)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Camlocor (Rp) tabletki 8 mg + 5 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
5,28
0,00
Cena
100% (zł):
12,77
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Camlocor (Rp) tabletki 16 mg + 5 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
9,61
0,00
Cena
100% (zł):
24,59
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Camlocor (Rp) tabletki 16 mg + 10 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
9,61
0,00
Cena
100% (zł):
24,59
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Camlocor

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Krka d.d., Novo mesto

Co zawiera Camlocor?

Lek Camlocor występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Camlocor 8 mg + 5 mg
  1 tabletka zawiera 8 mg cyleksetylu kandesartanu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Camlocor 16 mg + 5 mg
  1 tabletka zawiera 16 mg cyleksetylu kandesartanu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Camlocor 16 mg + 10 mg
  1 tabletka zawiera 16 mg cyleksetylu kandesartanu i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
  Lek zawiera laktozę - jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Camlocor?

Lek Camlocor zawiera dwie substancje czynne: kandesartan i amlodypinę. Kandesartan należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II. Amlodypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia. Obie substancje działają rozkurczająco na naczynia krwionośne, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Kiedy stosować Camlocor?

Lek Camlocor jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u dorosłych pacjentów, którzy wcześniej przyjmowali cyleksetyl kandesartanu i amlodypinę w postaci dwóch pojedynczych leków w takich samych dawkach jak w leku Camlocor.
Zamiast przyjmować cyleksetyl kandesartanu i amlodypinę w oddzielnych tabletkach w ustalonych dawkach, pacjent może stosować 1 tabletkę leku Camlocor, która zawiera dwie substancje czynne w takich samych dawkach.

Jak stosować Camlocor?

Dawkowanie leku Camlocor i czas leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać stosowania leku Camlocor bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, podczas posiłku lub niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połknąć, popijając szklanką wody. Nie należy przyjmować leku Camlocor z sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Camlocor?

Ważne jest przyjmowanie leku Camlocor regularnie każdego dnia - wówczas jego działanie jest lepsze. W razie pominięcia dawki leku Camlocor, należy przyjąć następną dawkę o właściwej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Camlocor nie może być stosowany?

Leku Camlocor nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (cyleksetyl kandesartanu lub amlodypinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem na inny lek z grupy antagonistów wapnia.
Lek Camlocor nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Camlocor?

Przed przepisaniem leku Camlocor lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad oraz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leku lekarz ustali terminy kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. Podczas przyjmowania leku Camlocor należy unikać picia zbyt dużej ilości alkoholu.

Jak stosować Camlocor z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Camlocor z jedzeniem i piciem?

Osoby przyjmujące lek Camlocor nie powinny spożywać soku grejpfrutowego ani grejpfrutów, ponieważ mogą one prowadzić do zwiększenia stężenia we krwi substancji czynnej - amlodypiny, co może powodować nieprzewidziane nasilenie działania obniżającego ciśnienie tętnicze leku Camlocor.

Czy można stosować Camlocor w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się przyjmowania leku Camlocor w czasie pierwszych 3 miesięcy ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ lek przyjmowany w tym okresie może zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Camlocor, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie zaleca się przyjmowania leku Camlocor w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Camlocor?

Działania niepożądane występujące podczas stosowania leku Camlocor są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Camlocor i natychmiast skontaktować się z lekarzem w razie wystąpienia następujących objawów: nagły świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, duszność lub trudności w oddychaniu; obrzęk powiek, twarzy lub warg; obrzęk języka lub gardła utrudniający połykanie lub oddychanie; ciężkie reakcje skórne, w tym nasilona wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, silny świąd, powstawanie pęcherzy, złuszczanie oraz obrzęk skóry, zapalenie śluzówek (objawy zespołu Stevensa-Johnsona, toksycznego martwiczego oddzielania się naskórka); nienaturalnie szybkie lub nieregularne bicie serca; ból w klatce piersiowej lub zawał serca; silny ból w nadbrzuszu (objaw zapalenia trzustki); silne zawroty głowy lub omdlenie.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Camlocor?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Camlocor wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Camlocor może powodować zawroty głowy, ból głowy, zmęczenie lub nudności. Jeśli podczas przyjmowania leku wystąpią takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Camlocor?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Camlocor - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem