LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Candifluc (Fluconazole)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Candifluc (Rp) syrop 5 mg/ml 1 but. 150 ml 75+: S Ciąża: n.d. Odpłatność: 50% Opłata pacjenta (zł): 13,33 Cena 100% (zł): 26,65 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Candifluc

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Co zawiera Candifluc?

Lek Candifluc występuje w postaci syropu i jest dostępny na receptę.
1 ml syropu zawiera 5 mg flukonazolu. Lek zawiera sacharozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku; zawartość sacharozy należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Lek zawiera glicerol - może powodować ból głowy, zaburzenia żołądkowe i biegunkę.

Jak działa Candifluc?

Flukonazol jest lekiem przeciwgrzybiczym.

Kiedy stosować Candifluc?

Lek Candifluc jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez grzyby chorobotwórcze; można go także stosować w zapobieganiu zakażeniom drożdżakami. Najczęstszą przyczyną zakażeń grzybiczych są drożdżaki z rodzaju Candida.

Jak stosować Candifluc?

Dawkowanie leku Candifluc, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek można stosować zarówno w trakcie jedzenia, jak i niezależnie od jedzenia. Lek najlepiej przyjmować codziennie o tej samej porze. Do opakowania dołączona jest miarka lub strzykawka doustna ułatwiające dawkowanie.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Candifluc?

W przypadku pominięcia dawki leku należy ją przyjąć zaraz po przypomnieniu sobie o tym; jeśli zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki, nie należy stosować pominiętej dawki. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Candifluc nie może być stosowany?

Leku Candifluc nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (flukonazol), inne leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Candifluc?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Candifluc lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz poinformuje o zaleceniach związanych ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Jeśli objawy utrzymują się, należy poradzić się lekarza.

Jak stosować Candifluc z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Candifluc w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Candifluc u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Candifluc?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Candifluc, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Candifluc i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną w przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznych (obrzęk powiek, twarzy lub ust, trudności w oddychaniu, swędzenie całego ciała, wysypka skórna, ciężkie reakcje skórne, takie jak wysypka z powstawaniem pęcherzy - która może również dotyczyć jamy ustnej i języka) lub wystąpienia objawów ze strony wątroby (zażółcenie skóry lub oczu, wymioty, utrata apetytu, uczucie zmęczenia).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Candifluc?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Candifluc wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Candifluc może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn - jeśli wystąpią zawroty głowy lub drgawki, nie należy prowadzić pojazdu ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Candifluc?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Po pierwszym otwarciu opakowania nie przechowywać leku dłużej niż 2 miesiące.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem