LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Cardiol C (Crataegus sp. + Valeriana officinalis + Convallaria majalis + Cola acuminata + Caffeine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Cardiol C (OTC) krople doustne, roztwór 1 but. 40 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 4,50 Cena 100% (zł): 4,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Cardiol C

Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A.

SKŁAD
1 ml preparatu zawiera: 360 mg nalewki z owocu i kwiatostanu głogu oraz z korzenia kozłka, 250 mg nalewki mianowanej z ziela konwalii, 130 mg wyciągu płynnego z zarodków kola, 0,655 mg kofeiny. Preparat zawiera 60-69% v/v etanolu.

Wskazania

W stanach łatwego męczenia się. Wspomagająco w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, nie wymagającej stosowania innych leków i bez objawów zastoju krążenia oraz w osłabieniu mięśnia sercowego u osób w podeszłym wieku.

Dawkowanie

Dorośli
20-40 kropli rozcieńczyć w kieliszku wody, stosować 2-3 razy na dobę, po posiłku. Dopuszczalne jest zwiększenie dawki do 60 kropli jednorazowo.
Dzieci i młodzież
Młodzież w wieku powyżej 12 lat: 15-25 kropli rozcieńczyć w kieliszku wody, stosować 2-3 razy na dobę, po posiłku.
Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Dotychczas nie raportowano występowania działań niepożądanych podczas stosowania preparatu.

UWAGI
Zawartość etanolu w preparacie należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią oraz u pacjentów z chorobą wątroby lub z padaczką.
Ze względu na zawartość etanolu i nalewki z korzenia kozłka, preparat może osłabiać sprawność psychofizyczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn oraz nasilać skłonność do zasypiania. Nie zaleca się przyjmowania preparatu przez kierowców przed podróżą.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner