LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Cataroft Free

Produkt nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Cataroft Free (WM) krople do oczu 1 but. 10 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
37,00
Cena
100% (zł):
37,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Cataroft Free

Verco S.A.

Co zawiera Cataroft Free?

Produkt Cataroft Free zawiera chlorek sodu o stężeniu 2 mg/ml, jodek potasu, tiosiarczan sodu, wersenian disodu, wodorotlenek sodu, wodę do iniekcji. Produkt nie zawiera środków konserwujących.

Kiedy stosować Cataroft Free?

Wyrób medyczny Cataroft Free można stosować do zwykłego nawilżania oka - w tym celu należy wkropić go do oka lub zrobić okład na powieki.
Produkt Cataroft Free można stosować pomocniczo do nawilżania oka podczas niektórych procesów wchłaniania (szczególnie wysięków, krwawień do ciała szklistego oraz zaćmy o różnej etiologii).

Jak stosować Cataroft Free?

  • Dorośli, młodzież i dzieci
    Czas stosowania i dawkę ustala lekarz. Zwykle stosuje się 1-2 krople do worka spojówkowego każdego oka od 2 do 4 razy dziennie.
    W przypadku stosowania innych preparatów okulistycznych należy zachować odstęp co najmniej 5 minut pomiędzy podaniem każdego preparatu.

Kiedy Cataroft Free nie może być stosowany?

Produktu Cataroft Free nie należy stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na jakikolwiek jego składnik. Ponadto produktu nie należy stosować: w przypadku występowania przewlekłego ropnego zapalenia skóry twarzy, w przypadku występowania skazy krwotocznej, u pacjentów z zaburzeniami czynności tarczycy. Produktu Cataroft Free nie należy stosować u noworodków.

Jakie środki ostrożności należy zachować podczas stosowania produktu Cataroft Free?

Przed zastosowaniem produktu Cataroft Free należy zdjąć soczewki kontaktowe. Po podaniu produktu należy odczekać 20 minut przed ponownym ich założeniem.

Jak stosować Cataroft Free z innymi lekami?

Podukt Cataroft Free może wpływać na działanie równocześnie stosowanych preparatów okulistycznych. Należy poinformować lekarza o wszystkich stosowanych obecnie lub w przeszłości preparatach okulistycznych oraz tych, które będą w przyszłości przyjmowane, dostępnych na receptę lub bez recepty.

Czy można stosować Cataroft Free w ciąży i okresie karmienia piersią?

Produktu Cataroft Free nie należy stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania produktu Cataroft Free?

Bezpośrednio po wkropleniu produktu może pojawić się chwilowe, lekkie pieczenie lub kłucie. Niekontrolowane i długotrwałe podawanie kropli (w zbyt dużych dawkach) u pacjentów wrażliwych może prowadzić do tzw. jodyzmu, podrażnienia i przekrwienia spojówek, nadmiernego łzawienia, obrzęku powiek i gruczołu łzowego. W przypadkach tych mogą również wystąpić następujące objawy skórne: zaczerwienienie, trądzik, zapalenie skóry i plamica.

Czy Cataroft Free wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Bezpośrednio po wkropleniu produktu może wystąpić krótkotrwałe nieostre widzenie, co może utrudnić prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn. Należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn przez co najmniej 15 minut od zastosowania produktu.

Jak przechowywać Cataroft Free?

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze 25°C. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Po pierwszym otwarciu krople można stosować przez 12 tygodni.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem