LekInfo24 - serwis fachowej informacji o lekach: aktualizacja GRUDZIEŃ 2020 (refundacja 01.11.2020)

reklama

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Cataroft preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Cataroft (WM) krople do oczu 1 but. 10 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 19,00 Cena 100% (zł): 19,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Cataroft

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

Opis produktu stanowi wyciąg z ulotki dołączonej do opakowania

Verco S.A.

CO ZAWIERA CATAROFT

Produkt zawiera 2 mg/ml chlorku sodu oraz: jodek potasu, tiosiarczan sodu, wersenian disodu, dioctan chlorheksydyny, wodorotlenek sodu, wodę do iniekcji.

KIEDY STOSUJE SIĘ  CATAROFT

Wyrób medyczny Cataroft można stosować do zwykłego nawilżania oka i w tym celu należy wkropić go do oka lub zrobić okład na powieki.
Produkt Cataroft może być również pomocniczo stosowany do nawilżania oka podczas niektórych procesów wchłaniania (w szczególności wysięków, krwawień do ciała szklistego oraz zaćmy o różnej etiologii).

jak stosować cataroft

Dorośli i dzieci
Okres przyjmowania i dawkę określa lekarz. Zazwyczaj stosuje się 1-2 krople do każdego oka od 2 do 4 razy dziennie do worka spojówkowego.
W przypadku stosowania innych preparatów okulistycznych, należy aplikować je nie wcześniej niż po 5 minutach od zastosowania produktu Cataroft.

kiedy cataroft nie może być stosowany

Nie stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na składniki produktu. Nie należy stosować produktu w następujących przypadkach: przewlekłe ropne zapalenie skóry twarzy, występowanie skazy krwotocznej oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności tarczycy. Nie należy stosować produktu u noworodków.

OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Przed zastosowaniem produktu należy zdjąć soczewki kontaktowe. Soczewki kontaktowe można założyć po co najmniej 20 minutach od zakroplenia tego produktu.

stosowanie z innymi lekami

Zastosowanie produktu może wpływać na działanie równocześnie podawanych preparatów okulistycznych - pacjent powinien poinformować lekarza o wszystkich stosowanych obecnie lub w przeszłości preparatach okulistycznych oraz tych, które będą w przyszłości przyjmowane, zarówno wydawanych bez recepty, jak i na receptę.

stosowanie w ciąży i okresie karmienia piersią

Nie należy stosować produktu w okresie ciąży i karmienia piersią.

możliwe działania niepożądane

Bezpośrednio po wkropleniu produktu może pojawić się chwilowe, lekkie pieczenie lub kłucie. Niekontrolowane i długotrwałe podawanie kropli (w zbyt dużych dawkach) u pacjentów wrażliwych może prowadzić do tzw. jodyzmu, podrażnienia i przekrwienia spojówek, nadmiernego łzawienia, obrzęku powiek i gruczołu łzowego. W przypadkach tych mogą również wystąpić następujące objawy skórne: zaczerwienienie, trądzik, zapalenie skóry i plamica.

wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Bezpośrednio po zastosowaniu produktu może pojawić się krótkotrwałe nieostre widzenie, co może utrudnić prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn. Należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn przez co najmniej 15 minut od zastosowania produktu.

PRZECHOWYWANIE

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Otwarte opakowanie należy zużyć w ciągu 28 dni. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama

Odwiedź nasz nowy serwis: jakleczymy.pl