LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Cataroft

Produkt nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Cataroft (WM) krople do oczu 1 but. 10 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
19,00
Cena
100% (zł):
19,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Cataroft

Verco S.A.

Co zawiera Cataroft?

Produkt Cataroft zawiera 2 mg/ml chlorku sodu oraz: jodek potasu, tiosiarczan sodu, wersenian disodu, dioctan chlorheksydyny, wodorotlenek sodu, wodę do iniekcji.

Kiedy stosować Cataroft?

Wyrób medyczny Cataroft można stosować do zwykłego nawilżania oka i w tym celu należy wkropić go do oka lub zrobić okład na powieki.
Produkt Cataroft może być również pomocniczo stosowany do nawilżania oka podczas niektórych procesów wchłaniania (w szczególności wysięków, krwawień do ciała szklistego oraz zaćmy o różnej etiologii).

Jak stosować Cataroft?

  • Dorośli i dzieci
    Okres przyjmowania i dawkę określa lekarz. Zazwyczaj stosuje się 1-2 krople do każdego oka od 2 do 4 razy dziennie do worka spojówkowego.
    W przypadku stosowania innych preparatów okulistycznych, należy aplikować je nie wcześniej niż po 5 minutach od zastosowania produktu Cataroft.

Kiedy Cataroft nie może być stosowany?

Nie stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na składniki produktu. Nie należy stosować produktu Cataroft w następujących przypadkach: przewlekłe ropne zapalenie skóry twarzy, występowanie skazy krwotocznej oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności tarczycy. Produktu Cataroft nie należy stosować u noworodków.

Jakie środki ostrożności należy zachować podczas stosowania produktu Cataroft?

Przed zastosowaniem produktu Cataroft należy zdjąć soczewki kontaktowe. Soczewki kontaktowe można założyć po co najmniej 20 minutach od zakroplenia tego produktu.

Jak stosować Cataroft z innymi lekami?

Zastosowanie produktu Cataroft może wpływać na działanie równocześnie podawanych preparatów okulistycznych - pacjent powinien poinformować lekarza o wszystkich stosowanych obecnie lub w przeszłości preparatach okulistycznych oraz tych, które będą w przyszłości przyjmowane, zarówno wydawanych bez recepty, jak i na receptę.

Czy można stosować Cataroft w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie należy stosować produktu Cataroft w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania produktu Cataroft?

Bezpośrednio po wkropleniu produktu może pojawić się chwilowe, lekkie pieczenie lub kłucie. Niekontrolowane i długotrwałe podawanie kropli (w zbyt dużych dawkach) u pacjentów wrażliwych może prowadzić do tzw. jodyzmu, podrażnienia i przekrwienia spojówek, nadmiernego łzawienia, obrzęku powiek i gruczołu łzowego. W przypadkach tych mogą również wystąpić następujące objawy skórne: zaczerwienienie, trądzik, zapalenie skóry i plamica.

Czy Cataroft wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Bezpośrednio po zastosowaniu produktu Cataroft może pojawić się krótkotrwałe nieostre widzenie, co może utrudnić prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn. Należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn przez co najmniej 15 minut od zastosowania produktu.

Jak przechowywać Cataroft?

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Otwarte opakowanie należy zużyć w ciągu 28 dni. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem