LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Cefalgin Migraplus (Paracetamol + Propyphenazone + Caffeine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Cefalgin Migraplus (OTC) tabletki 250 mg + 150 mg + 50 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
12,90
Cena
100% (zł):
12,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Cefalgin Migraplus

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera Cefalgin Migraplus?

Lek Cefalgin Migraplus występuje w postaci tabletek i jest dostępny bez recepty.
1 tabletka zawiera 250 mg paracetamolu, 150 mg propyfenazonu i 50 mg kofeiny.

Jak działa Cefalgin Migraplus?

Lek Cefalgin Migraplus wykazuje skojarzone działanie składników. Paracetamol i propyfenazon działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Kiedy stosować Cefalgin Migraplus?

Lek Cefalgin Migraplus jest stosowany w bólach o słabym lub umiarkowanym nasileniu: migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe, nerwobóle, a także w gorączce.

Jak stosować Cefalgin Migraplus?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli
    Jednorazowo od 1 do 2 tabletek Cefalgin Migraplus. W razie potrzeby dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę. Leku Cefalgin Migraplus nie należy przyjmować dłużej niż 7 dni bez porozumienia z lekarzem.
  • Dzieci
    Leku Cefalgin Migraplus nie należy stosować u dzieci.
Osoby w podeszłym wieku

U pacjentów w podeszłym wieku lek Cefalgin Migraplus należy stosować ostrożnie.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

U pacjentów z zaburzeniem czynności wątroby lub nerek dawkę należy zmniejszyć lub wydłużyć odstępy pomiędzy dawkami - należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie należy stosować leku Cefalgin Migraplus u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby lub nerek.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować po posiłku. Tabletkę należy popić dużą ilością wody.

Kiedy Cefalgin Migraplus nie może być stosowany?

Leku Cefalgin Migraplus nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (paracetamol, propyfenazon i kofeinę), kwas acetylosalicylowy, inne pirazolony lub pochodne tych związków (fenazon, aminofenazon, fenylobutazon, metamizol zawarte w innych lekach) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Cefalgin Migraplus nie należy stosować, jeśli występują: ciężka niewydolność wątroby lub nerek; zmiany w obrazie krwi obwodowej, takie jak: niedokrwistość, leukopenia, agranulocytoza; niedobory niektórych enzymów (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej); nadciśnienie tętnicze; choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy; ostra porfiria wątrobowa; choroba alkoholowa.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Cefalgin Migraplus?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach, należy skontaktować się z lekarzem. Należy zwrócić uwagę, czy inne przyjmowane preparaty nie zawierają paracetamolu (ryzyko przedawkowania). Leku nie należy stosować przez dłuższy czas oraz w dawkach większych niż zalecane, ponieważ może wywołać zaburzenia czynności wątroby i nerek. Należy przerwać stosowanie leku Cefalgin Migraplus i skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia objawów niewydolności tych narządów. W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby (należy zwrócić uwagę na inne leki, które zawierają w swoim składzie alkohol). Lek Cefalgin Migraplus należy stosować ostrożnie u osób z niewydolnością wątroby lub nerek, zespołem Gilberta i zaburzeniami hemopoezy (procesu tworzenia krwinek). Szczególne ryzyko wystąpienia uszkodzenia wątroby istnieje u osób z chorobą alkoholową i z niedożywieniem. Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z astmą, przewlekłym nieżytem nosa lub przewlekłą pokrzywką, zwłaszcza w przypadku uczulenia na inne leki przeciwzapalne, np. kwas acetylosalicylowy.

Jak stosować Cefalgin Migraplus z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Cefalgin Migraplus nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, propyfenazon i kofeinę (ryzyko przedawkowania), zydowudyną, inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania: metoklopramidu, domperidonu, cholestyraminy, doustnych leków przeciwzakrzepowych, leków nasennych, leków przeciwpadaczkowych, leków przeciwgruźliczych, estrogenów i progesteronu, soli litu, disulfiramu, barbituranów, cymetydyny, niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m.in. kwasu acetylosalicylowego), teofiliny, tyroksyny. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.

Czy można stosować Cefalgin Migraplus w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Cefalgin Migraplus nie należy stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Cefalgin Migraplus?

Mogą wystąpić: nudności, bóle brzucha, wymioty, pieczenie; ból głowy, zaburzenia snu, drżenie mięśniowe; zmiany skórne w postaci rumienia, wysypki, świądu lub pokrzywki będące objawami reakcji nadwrażliwości; obrzęk naczynioruchowy, duszność, napady astmy będące objawami reakcji nadwrażliwości, wstrząs anafilaktyczny. Długotrwałe stosowanie może wywołać zaburzenia czynności nerek i (lub) wątroby. Rzadko występują zmiany w obrazie krwi obwodowej, takie jak zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby krwinek białych, brak granulocytów, niedobór wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi (krwinek czerwonych, białych i płytek krwi), methemoglobinemia.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Cefalgin Migraplus?

W przypadku przyjęcia dawki większej niż zalecana należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, bowiem istnieje ryzyko opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby. W ciągu kilku do kilkunastu godzin po przyjęciu paracetamolu mogą wystąpić: nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Może rozwinąć się uszkodzenie wątroby, objawiające się rozpieraniem w nadbrzuszu, nudności i żółtaczka.

Czy Cefalgin Migraplus wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Stosowanie leku Cefalgin Migraplus w zalecanej dawce nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Jak przechowywać Cefalgin Migraplus?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Cefalgin Migraplus - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem