LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Chibroxin (Norfloxacin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Chibroxin (Rp) krople do oczu, roztwór 3 mg/ml 1 but. 5 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
33,30
Cena
100% (zł):
33,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Chibroxin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Laboratoires Thea

Co zawiera Chibroxin?

Lek Chibroxin występuje w postaci kropli do oczu i jest dostępny na receptę.
1 ml roztworu zawiera 3 mg norfloksacyny. Lek zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu.

Jak działa Chibroxin?

Norfloksacyna jest antybiotykiem z grupy leków nazywanych fluorochinolonami, które leczą infekcje bakteryjne, w tym przypadku oczu.

Kiedy stosować Chibroxin?

Lek Chibroxin jest wskazany jest do leczenia zakażeń oka (oczu) wywołanych przez określone rodzaje bakterii.

Jak stosować Chibroxin?

Lekarz określa dawkę leku Chibroxin i czas leczenia. Nie należy kończyć leczenia bez zlecenia lekarza, nawet jeśli objawy ustąpią. Wcześniejsze zakończenie leczenia może spowodować nawrót objawów zakażenia oka.

Sposób podawania

Lek Chibroxin jest przeznaczony do podawania wyłącznie do oka. Należy zapoznać się z instrukcją podawania leku dołączoną do opakowania i stosować się do zaleceń w niej zawartych.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Chibroxin?

W przypadku pominięcia dawki leku, należy podać ją jak najszybciej. Jeśli zbliża się czas podania kolejnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do wcześniej ustalonego schematu dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Chibroxin nie może być stosowany?

Leku Chibroxin nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (norfloksacynę), inne leki z grupy chinolonów lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Chibroxin?

Przed przepisaniem leku Chibroxin lekarz przeprowadzi wywiad z uwzględnieniem przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz podejmie decyzję o leczeniu i przekaże zalecenia dotyczące stosowania leku. Lek nie jest przeznaczony do leczenia infekcji oka wywołanych przez wirusy. Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku nasilenia się objawów choroby lub nagłego powrotu objawów. Podczas leczenia nie należy nosić soczewek kontaktowych. Jeśli lekarz pozwoli na stosowanie soczewek kontaktowych, należy je usunąć przed zakropleniem i odczekać co najmniej 15 minut przed ich ponownym założeniem.
Lek Chibroxin zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu, szczególnie u osób z zespołem suchego oka lub zaburzeniami dotyczącymi rogówki - należy poinformować lekarza, jeśli po zastosowaniu leku pojawią się nieprawidłowe odczucia w oku, kłucie lub ból w oku.

Jak stosować Chibroxin z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
W przypadku jednoczesnego stosowania innych kropli do oczu, należy zachować co najmniej 15 minut przerwy pomiędzy podaniem kolejnych leków. Maść do oczu powinna być zawsze zastosowana na końcu.

Czy można stosować Chibroxin w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz zadecyduje, czy możliwe będzie zastosowanie leku Chibroxin w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Chibroxin?

Podczas stosowania leku Chibroxin mogą pojawić się działania niepożądane, które są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeśli podczas stosowania leku pojawi się wysypka skórna lub inne objawy reakcji alergicznej, należy przerwać leczenie i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Chibroxin?

W przypadku zakroplenia zbyt dużej ilości leku lub połknięcia zawartości buteleczki należy natychmiast porozumieć się z lekarzem.

Czy Chibroxin wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Niektóre działania niepożądane występujące po zastosowaniu leku Chibroxin mogą wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn - jeśli takie działania pojawią się, nie należy w tym okresie prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Chibroxin?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem. Lek można stosować przez 28 dni po pierwszym otwarciu butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Chibroxin - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem