Dodaj do mojego indeksu leków »

Cholinex Intense (Benzalkonium chloride+Hexylresorcinol) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Cholinex Intense jeżynowy (OTC) tabletki do ssania 1,2 mg + 2,5 mg 20 szt. 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 15,50 Cena 100% (zł): 15,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Cholinex Intense miodowo-cytrynowy (OTC) tabletki do ssania 1,2 mg + 2,5 mg 20 szt. 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 15,50 Cena 100% (zł): 15,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Cholinex Intense

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

Opis produktu stanowi wyciąg z ulotki dołączonej do opakowania

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.

CO ZAWIERA CHOLINEX INTENSE

Cholinex Intense jeżynowy
1 pastylka zawiera 1,2 mg chlorku benzalkoniowego i 2,5 mg heksylorezorcynolu. Lek zawiera sacharozę i glukozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku; osoby chore na cukrzycę powinny uwzględnić zawartość cukrów w diecie. Lek zawiera czerwień koszenilową i czerń brylantową - mogą powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera lewomentol.
Cholinex Intense miodowo-cytrynowy
1 pastylka zawiera 1,2 mg chlorku benzalkoniowego i 2,5 mg heksylorezorcynolu. Lek zawiera sacharozę i glukozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku; osoby chore na cukrzycę powinny uwzględnić zawartość cukrów w diecie. Lek zawiera lewomentol.

WŁAŚCIWOŚCI LEKU

Lek działa miejscowo znieczulająco i przeciwbakteryjnie.

KIEDY STOSUJE SIĘ CHOLINEX INTENSE

Lek stosuje się objawowo w bólu i zapaleniu gardła.

JAK STOSOWAĆ LEK

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Nie należy stosować leku w dawkach większych niż zalecane.
Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Przyjmować 1 pastylkę co 3 godziny; nie więcej niż 8 pastylek na dobę.
Dzieci
Dzieci w wieku od 7 do 12 lat: przyjmować 1 pastylkę co 3 godziny; nie więcej niż 4 pastylki na dobę. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 7 lat.
Sposób podawania
Pastylkę należy powoli ssać.

KIEDY CHOLINEX INTENSE NIE MOŻE BYĆ STOSOWANY

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować, jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów (glukozy, sacharozy, fruktozy).

OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Jeśli po upływie 7 dni (u dorosłych) lub 3 dni (u dzieci) objawy utrzymują się lub nasilają, należy skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE Z INNYMI LEKAMI

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

STOSOWANIE W CIĄŻY I OKRESIE KARMIENIA PIERSIĄ

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Mogą wystąpić miejscowe podrażnienia lub stany zapalne w obrębie jamy ustnej i gardła.

PRZEDAWKOWANIE LEKU

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Przedawkowanie heksylorezorcynolu może spowodować podrażnienie żołądka i jelit. Po przyjęciu zbyt dużej dawki leku mogą wystąpić nudności, wymioty, biegunka, obfite pocenie się i zwiększone pragnienie związane z nadmiernym spożyciem lewomentolu.

WPŁYW LEKU NA PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie stwierdzono wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

PRZECHOWYWANIE LEKU

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych