LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Cilan (Cilazapril)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Cilan (Rp) tabletki powlekane 1 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
11,82
0,00
Cena
100% (zł):
11,82
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Cilan (Rp) tabletki powlekane 2,5 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
14,09
0,00
Cena
100% (zł):
16,47
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Cilan (Rp) tabletki powlekane 5 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
21,85
0,00
Cena
100% (zł):
26,62
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Cilan

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Polfarmex S.A.

Co zawiera lek Cilan?

Lek Cilan występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 1 mg, 2,5 mg lub 5 mg cylazaprylu. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Cilan?

Cylazapryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami enzymu konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE). Cylazapryl powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego i ułatwia sercu pompowania krwi w organizmie.

Kiedy stosować lek Cilan?

Lek Cilan jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i przewlekłej niewydolności serca.

Jak stosować lek Cilan?

Dawkowanie leku Cilan i czas stosowania ustala lekarz. Nie należy przerywać stosowania leku Cilan bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować zawsze o tej samej porze dnia; może być przyjmowany niezależnie od posiłku. Tabletkę należy połknąć, popijając płynem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Cilan?

Ważne jest przyjmowanie leku Cilan regularnie każdego dnia. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Cilan nie może być stosowany?

Leku Cilan nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (cylazapryl) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, lub inne inhibitory konwertazy angiotensyny. Leku nie należy stosować, jeśli pacjent ma obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie związany z wcześniejszym leczeniem inhibitorami konwertazy angiotensyny, a także jeśli pacjent ma wrodzony lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy. Przeciwwskazane jest stosowanie leku Cilan, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią.
Lek Cilan nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Cilan?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Cilan konieczny jest wywiad z lekarzem oraz przeanalizowanie przeciwwskazań do jego stosowania oraz środków ostrożności w trakcie leczenia. Lekarz podejmuje decyzję o zastosowaniu leku oraz ustali harmonogram kontroli leczenia. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia krwi oraz stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi w regularnych odstępach czasu. W przypadku planowanego zabiegu chirurgicznego, planowanej dializoterapii lub aferezy lipoprotein o małej gęstości (LDL) z użyciem siarczanu dekstranu albo planowanego leczenia odczulającego na jad pszczół lub os należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Cilan. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Cilan z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Cilan w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Cilan w ciąży i w okresie karmienia piersią. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Cilan, powinna natychmiast poinformować o tym lekarza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Cilan?

Działania niepożądane leku Cilan są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Cilan i skontaktować się z lekarzem w razie wystąpienia następujących objawów: obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, trudności w oddychaniu lub połykaniu (które mogą być objawami ciężkiej reakcji alergicznej).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Cilan?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Cilan wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

W niektórych przypadkach zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn może być zaburzona ze względu na możliwość wystąpienia zawrotów głowy lub znużenia.

Jak przechowywać lek Cilan?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Cilan - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem