LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Cinacalcet Accordpharma (Cinacalcet)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Cinacalcet Accordpharma (Rp) tabletki powlekane 30 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
395,00
Cena
100% (zł):
395,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Cinacalcet Accordpharma (Rp) tabletki powlekane 60 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Cinacalcet Accordpharma (Rp) tabletki powlekane 90 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Cinacalcet Accordpharma

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Accord Healthcare S.L.U.

Co zawiera Cinacalcet Accordpharma?

Lek Cinacalcet Accordpharma to tabletki w trzech dawkach, dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 30 mg, 60 mg lub 90 mg cynakalcetu (w postaci chlorowodorku).

Jak działa Cinacalcet Accordpharma?

Cynakalcet zwiększa wrażliwość receptorów wapniowych na gruczołach przytarczycowych regulujących wydzielanie parathormonu (PTH), co prowadzi do zmniejszenia wytwarzania parathormonu przez gruczoły przytarczycowe. Zmniejszenie stężenia PTH powoduje obniżenie stężenia wapnia we krwi.

Kiedy stosować Cinacalcet Accordpharma?

Lek Cinacalcet Accordpharma stosowany u dorosłych pacjentów:
- w leczeniu wtórnej nadczynności przytarczyc u pacjentów z ciężką chorobą nerek, którzy potrzebują dializ oczyszczających krew z produktów przemiany materii;
- w celu zmniejszenia podwyższonego stężenia wapnia we krwi (hiperkalcemia) u pacjentów z rakiem przytarczyc lub z pierwotną nadczynnością przytarczyc, u których nie jest możliwe wykonanie operacji usunięcia przytarczyc.
Lek Cinacalcet Accordpharma stosowany jest w leczeniu wtórnej nadczynności przytarczyc u dzieci i młodzieży w wieku od 3 do poniżej 18 lat z ciężką chorobą nerek, którzy potrzebują dializ oczyszczających krew z produktów przemiany materii i u których nie jest możliwe kontrolowanie choroby za pomocą innego leczenia.

Jak stosować Cinacalcet Accordpharma?

Lekarz przedstawi dawkowanie leku dla każdego pacjenta oraz czas leczenia. Dawkowanie będzie dostosowywane na podstawie stężenia PTH i wapnia we krwi.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować w czasie lub niedługo po posiłku. Tabletki przyjmuje się w całości; nie wolno ich rozgryzać, kruszyć lub dzielić.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Cinacalcet Accordpharma?

Jeśli dawka leku Cinacalcet Accordpharma zostanie pominięta, należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Cinacalcet Accordpharma nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (cynakalcet) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u pacjentów z hipokalcemią, czyli niskim stężeniem wapnia we krwi.
Leku Cinacalcet Accordpharma nie wolno stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej poniżej 18 lat z rakiem przytarczyc lub pierwotną nadczynnością przytarczyc.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Cinacalcet Accordpharma?

Po wywiadzie lekarskim oraz przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Cinacalcet Accordpharma, lekarz zaleci leczenie tym lekiem i poda zasady kontroli terapii. Jeśli pacjent jest leczony na wtórną nadczynność przytarczyc, lekarz będzie uważnie obserwował stężenie wapnia przed rozpoczęciem i w trakcie leczenia tym lekiem. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Należy poinformować lekarza, jeśli w czasie stosowania leku Cinacalcet Accordpharma pacjent ma zamiar rozpocząć lub rzucić palenie papierosów, gdyż może mieć to wpływ na działanie tego leku.

Jak stosować Cinacalcet Accordpharma z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie należy przyjmować leku Cinacalcet Accordpharma razem z etelkalcetydem.

Czy można stosować Cinacalcet Accordpharma w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz zdecyduje czy pacjentka może przyjmować lek Cinacalcet Accordpharma w czasie ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Cinacalcet Accordpharma?

W trakcie stosowania leku Cinacalcet Accordpharma mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi leku są nudności i wymioty. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy jak najszybciej porozumieć się z lekarzem w przypadku pojawienia się następujących działań niepożądanych: obniżone stężenie wapnia we krwi (z objawami takimi jak: drętwienie lub mrowienie okolicy ust, bóle lub skurcze mięśni, drgawki); obrzęk naczynioruchowy (jego objawy to obrzęk twarzy, ust, języka i gardła z trudnościami w przełykaniu i oddychaniu).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Cinacalcet Accordpharma?

Jeśli pacjent przyjmie większą niż przepisana dawkę leku, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Objawami przedawkowania mogą być: drętwienie lub mrowienie okolicy ust, bóle lub skurcze mięśni, drgawki.

Czy Cinacalcet Accordpharma wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Pacjenci przyjmujący lek Cinacalcet Accordpharma zgłaszali zawroty głowy i drgawki - jeśli u pacjenta wystąpią te objawy nie powinien prowadzić pojazdów lub obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Cinacalcet Accordpharma?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek nie wymaga specjalnych warunków przechowywania.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Cinacalcet Accordpharma - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Cinacalcet Accordpharma - powiązane artykuły

Wtorek, 18 października 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od listopada 2022 Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem