LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Clobex (Clobetasol)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Clobex (Rp) szampon leczniczy 0,5 mg/g 1 but. 60 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
54,50
Cena
100% (zł):
54,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Clobex

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Galderma Polska Sp. z o.o.

Co zawiera Clobex?

Lek Clobex występuje w postaci szamponu leczniczego i jest dostępny na receptę.
1 g leku zawiera 0,5 mg propionianu klobetazolu. Lek zawiera etanol, który może powodować pieczenie uszkodzonej skóry.

Jak działa Clobex?

Propionian klobetazolu jest kortykosteroidem do stosowania na skórę o bardzo silnym działaniu. Zastosowany na skórę łagodzi stan zapalny i świąd.

Kiedy stosować lek Clobex?

Lek Clobex jest stosowany u dorosłych w leczeniu łuszczycy owłosionej skóry głowy o umiarkowanym nasileniu.

Jak stosować lek Clobex?

Dawkowanie leku Clobex i długość leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek należy stosować wyłącznie na owłosioną skórę głowy. Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, należy umyć ręce i zastosować lek bezpośrednio na suchą owłosioną skórę głowy raz dziennie, uważając aby dobrze pokryć i wmasować lek w zmienione chorobowo miejsca. Należy stosować ilość leku wystarczającą do pokrycia suchej owłosionej skóry głowy. Po nałożeniu leku należy dokładnie umyć ręce. Należy pozostawić szampon na skórze na około 15 minut bez nakrywania głowy, a następnie spłukać i wysuszyć włosy jak zwykle. Jeśli jest potrzebna większa ilość szamponu można użyć zwykły szampon do mycia włosów (nie należy zwiększać dawki leku Clobex).

Kiedy lek Clobex nie może być stosowany?

Leku Clobex nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (propionian klobetazolu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Clobex?

Przed przepisaniem leku Clobex lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz wyjaśni zasady prawidłowego stosowania leku. Jeśli objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy zwrócić się do lekarza. Leku nie należy stosować jako zwykłego szamponu do mycia włosów; nie należy stosować leku na inne okolice ciała oraz jako żel pod prysznic do ciała lub jako płyn do kąpieli. Podczas leczenia owłosionej skóry głowy, leczonego miejsca nie wolno zakrywać, np. nie należy stosować czepka pod prysznic. Należy unikać stosowania zbyt dużej ilości leku. Należy unikać kontaktu leku ze skórą twarzy, oczami lub powiekami, pachami, uszkodzoną skórą oraz z okolicą narządów płciowych. W przypadku spłynięcia leku poza owłosioną skórę głowy lek należy natychmiast spłukać wodą. Jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować lek Clobex z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować lek Clobex w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Clobex u kobiet w ciąży lub karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Clobex?

Działania niepożądane leku Clobex są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeśli w miejscach leczonych pojawi się zaczerwienienie skóry lub uczucie pieczenia, należy zaprzestać stosowania leku do czasu ustąpienia tych objawów; jeśli stan tych zmian ulegnie pogorszeniu, należy skonsultować się z lekarzem. Należy zakończyć stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy uczulenia na lek, takie jak obrzęk powiek, twarzy lub ust.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Clobex?

W razie długotrwałego stosowania leku, niewłaściwego stosowania lub stosowania w ilościach większych niż zalecane należy skonsultować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Clobex?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Lek można stosować przez 6 miesięcy po pierwszym otwarciu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Clobex - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem