LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Co-Prenessa (Perindopril + Indapamide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Co-Prenessa (Rp) tabletki 8 mg + 2,5 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
21,40
0,00
Cena
100% (zł):
26,17
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Co-Prenessa 2 mg/0,625 mg (Rp) tabletki 2 mg + 0,625 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,00
Cena
100% (zł):
20,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Co-Prenessa 4 mg/1,25 mg (Rp) tabletki 4 mg + 1,25 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
13,51
0,00
Cena
100% (zł):
15,89
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Co-Prenessa

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Krka Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek Co-Prenessa?

Lek Co-Prenessa występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.

 • Co-Prenessa 2 mg/0,625 mg
  1 tabletka zawiera 2 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą oraz 0,625 mg indapamidu.
 • Co-Prenessa 4 mg/1,25 mg
  1 tabletka zawiera 4 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą oraz 1,25 mg indapamidu.
 • Co-Prenessa 8 mg + 2,5 mg
  1 tabletka zawiera 8 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą oraz 2,5 mg indapamidu.
  Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzona została wcześniej nietolerancja niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Co-Prenessa?

Lek Co-Prenessa zawiera dwie substancje czynne: peryndopryl i indapamid. Peryndopryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami ACE. Indapamid jest lekiem moczopędnym.

Kiedy stosować lek Co-Prenessa?

Lek Co-Prenessa jest przeznaczony do leczenia nadciśnienia tętniczego w przypadkach, gdy leczenie samym peryndoprylem jest nieskuteczne.
Lek Co-Prenessa 8 mg + 2,5 mg jest przeznaczony dla pacjentów, którzy byli już wcześniej leczeni peryndoprylem w dawce 8 mg i indapamidem w dawce 2,5 mg w postaci oddzielnych leków.

Jak stosować lek Co-Prenessa?

Odpowiednią dawkę leku Co-Prenessa dla każdego pacjenta oraz czas leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać leczenia bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Tabletkę należy przyjmować codziennie, najlepiej rano, przed posiłkiem. Tabletkę należy połknąć i popić szklanką wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Co-Prenessa?

W trakcie leczenia ważne jest regularne przyjmowanie leku Co-Prenessa. W razie pominięcia dawki leku, należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Co-Prenessa nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (peryndopryl lub indapamid), na inny inhibitor ACE, na inne sulfonamidy lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie wolno stosować, jeśli podczas wcześniejszego leczenia inhibitorami ACE u pacjenta wystąpiły objawy, takie jak świszczący oddech, obrzęk twarzy lub języka, nasilony świąd lub ciężka wysypka skórna, a także jeśli objawy takie wystąpiły u pacjenta lub w rodzinie pacjenta w innych okolicznościach. Leku nie wolno stosować powyżej trzeciego miesiąca ciąży.
Leku Co-Prenessa nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Co-Prenessa?

Przed zleceniem stosowania leku Co-Prenessa lekarz musi przeanalizować przeciwwskazania i środki ostrożności z tym związane. Po podjęciu decyzji o leczeniu lekarz przekaże zalecenia dotyczące kontroli terapii. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Lekarz może monitorować czynność nerek, ciśnienie krwi oraz stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi w regularnych odstępach czasu. Jeśli w dowolnym momencie leczenia u pacjenta pojawi się nagły obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła oraz trudności z połykaniem lub oddychaniem (obrzęk naczynioruchowy), należy przerwać przyjmowanie leku Co-Prenessa i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. O przyjmowaniu leku Co-Prenessa należy poinformować lekarza lub personel medyczny w następujących sytuacjach: planowane znieczulenie ogólne lub zabieg chirurgiczny; przeprowadzenie dializy lub zabiegu aferezy LDL; planowane leczenie odczulające na jad pszczół lub os; przeprowadzone badania diagnostycznego wymagającego podania środka kontrastującego zawierającego jod. Sportowcy powinni zostać uprzedzeni, że substancja czynna leku Co-Prenessa (indapamid) może dawać dodatni wynik testu antydopingowego. W razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku pacjent powinien omówić je z lekarzem.

Jak stosować lek Co-Prenessa z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Co-Prenessa w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Co-Prenessa nie jest zalecany do stosowania we wczesnej ciąży (pierwsze 3 miesiące) i nie wolno go stosować powyżej trzeciego miesiąca ciąży, ponieważ stosowanie w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas stosowania leku Co-Prenessa, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Lek Co-Prenessa nie jest zalecany do stosowania w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Co-Prenessa?

Działania niepożądane towarzyszące leczeniu z zastosowaniem leku Co-Prenessa są opracowane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Co-Prenessa i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta pojawi się jakikolwiek z następujących objawów: silne zawroty głowy lub omdlenie z powodu obniżenia ciśnienia krwi; ucisk w klatce piersiowej, świszczący oddech i duszność; obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, języka lub gardła z trudnościami w oddychaniu; ciężkie reakcje skórne, w tym silna wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, nasilone swędzenie, pęcherze, łuszczenie się i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek; nierówne lub szybkie bicie serca, ból w klatce piersiowej, zawał serca; osłabienie rąk lub nóg, zaburzenia mowy, mogące być objawami udaru; zapalenie trzustki powodujące silny ból w nadbrzuszu promieniujący do pleców; zażółcenie skóry lub oczu mogące być objawem zapalenia wątroby.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Co-Prenessa?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Co-Prenessa wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Co-Prenessa mogą wystąpić takie objawy jak zawroty głowy lub uczucie znużenia związane z niskim ciśnieniem tętniczym. W takich sytuacjach zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn może być zaburzona.

Jak przechowywać lek Co-Prenessa?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Co-Prenessa - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem