LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Co-Prestarium (Perindopril + Amlodipine)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Co-Prestarium (Rp) tabletki 5 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
18,04
0,00
Cena
100% (zł):
20,42
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Co-Prestarium (Rp) tabletki 5 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
18,04
0,00
Cena
100% (zł):
20,42
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Co-Prestarium (Rp) tabletki 10 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
26,90
0,00
Cena
100% (zł):
31,67
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Co-Prestarium (Rp) tabletki 10 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
26,90
0,00
Cena
100% (zł):
31,67
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Co-Prestarium

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Les Laboratoires Servier

Co zawiera Co-Prestarium?

Lek Co-Prestarium występuje w postaci tabletek w czterech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Co-Prestarium 5 mg + 5 mg
  1 tabletka zawiera 5 mg peryndoprylu z argininą oraz 5 mg amlodypiny w postaci bezylanu.
 • Co-Prestarium 5 mg + 10 mg
  1 tabletka zawiera 5 mg peryndoprylu z argininą oraz 10 mg amlodypiny w postaci bezylanu.
 • Co-Prestarium 10 mg + 5 mg
  1 tabletka zawiera 10 mg peryndoprylu z argininą oraz 5 mg amlodypiny w postaci bezylanu.
 • Co-Prestarium 10 mg + 10 mg
  1 tabletka zawiera 10 mg peryndoprylu z argininą oraz 10 mg amlodypiny w postaci bezylanu.
  Lek zawiera laktozę - pacjent, u którego stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Co-Prestarium?

Lek Co-Prestarium zawiera dwie substancje czynne: peryndopryl i amlodypinę. Peryndopryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami ACE. Amlodypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia, które działają rozkurczająco na naczynia krwionośne.

Kiedy stosować Co-Prestarium?

Lek Co-Prestarium jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i (lub) w leczeniu stabilnej choroby wieńcowej.
Pacjenci już przyjmujący peryndopryl i amlodypinę w oddzielnych tabletkach mogą zamiast tego zastosować 1 tabletkę leku Co-Prestarium, który zawiera te dwie substancje czynne w takich samych dawkach.

Jak stosować Co-Prestarium?

Odpowiednią dawkę leku Co-Prestarium i długość leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, najlepiej rano przed posiłkiem. Tabletkę należy połknąć, popijając szklanką wody. Leku nie należy popijać sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Co-Prestarium?

Ważne jest, aby przyjmować lek Co-Prestarium regularnie każdego dnia. W przypadku pominięcia dawki leku, należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Co-Prestarium nie może być stosowany?

Leku Co-Prestarium nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (peryndopryl lub amlodypinę), inny inhibitor ACE, inne leki z grupy antagonistów wapnia lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować, jeśli podczas wcześniejszego przyjmowania inhibitora ACE (do których należy peryndopryl) u pacjenta wystąpiły objawy, takie jak świszczący oddech, obrzęk twarzy lub języka, silny świąd lub nasilona wysypka skórna, lub jeśli takie objawy występowały u osoby spokrewnionej w jakichkolwiek innych okolicznościach.
Lek Co-Prestarium nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Co-Prestarium?

Przed przepisaniem leku Co-Prestarium konieczna jest analiza wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz podejmie decyzję o rozpoczęciu leczenia i ustali zasady kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Jeśli dowolnym momencie leczenia wystąpią nagły obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, który może powodować trudności z połykaniem lub oddychaniem (obrzęk naczynioruchowy), należy przerwać przyjmowanie leku Co-Prestarium i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. O przyjmowaniu leku Co-Prestarium należy poinformować lekarza lub personel medyczny w następujących przypadkach: planowane znieczulenie ogólne lub zabieg chirurgiczny; zabieg aferezy LDL; planowane leczenie odczulające na jad pszczół lub os. Podczas leczenia lekiem Co-Prestarium należy unikać picia zbyt dużej ilości alkoholu.

Jak stosować Co-Prestarium z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Co-Prestarium z jedzeniem i piciem?

Podczas stosowania leku Co-Prestarium nie należy spożywać soku grejpfrutowego ani grejpfrutów, ponieważ produkty te mogą powodować zwiększenie stężenia amlodypiny we krwi (która wchodzi w skład leku Co-Prestarium), co może spowodować nieprzewidziane nasilenie działania leku, obniżającego ciśnienie tętnicze.

Czy można stosować Co-Prestarium w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosować leku Co-Prestarium w pierwszych 3 miesiącach ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ jego stosowanie w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas stosowania leku Co-Prestarium, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie zaleca się stosować leku Co-Prestarium podczas karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Co-Prestarium?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie przyjmowania leku Co-Prestarium, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Co-Prestarium i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w momencie pojawienia się jakiegokolwiek z następujących objawów: nagły świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, duszność lub trudności z oddychaniem; obrzęk powiek, twarzy lub warg; obrzęk języka lub gardła powodujący trudności z oddychaniem; ciężkie reakcje skórne, w tym nasilona wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, nasilone swędzenie, powstawanie pęcherzy, łuszczenie i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek (zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka); silne zawroty głowy lub omdlenie; nierówne lub mocne bicie serca, ból w klatce piersiowej, zawał serca; silny ból w nadbrzuszu (objaw zapalenia trzustki).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Co-Prestarium?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Co-Prestarium wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Co-Prestarium mogą wystąpić nudności, zawroty głowy, osłabienie, zmęczenie lub ból głowy - jeśli pojawią się takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Co-Prestarium?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Co-Prestarium - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem