Dodaj do mojego indeksu leków »

Coldrex Muco Grip (Paracetamol+Guaifenesin+Phenylephrine) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Coldrex Muco Grip (OTC) proszek do sporządzania roztworu doustnego 500 mg + 200 mg + 10 mg 10 saszetek 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 19,90 Cena 100% (zł): 19,90 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Coldrex Muco Grip

Informacja dla pacjenta

Omega Pharma Poland Sp. z o.o.

SKŁAD
1 saszetka zawiera: 500 mg paracetamolu, 200 mg gwajafenezyny, 10 mg chlorowodorku fenylefryny. 1 saszetka zawiera: 2077 mg sacharozy, 12 mg aspartamu i żółcień chinolinową; preparat zawiera 129 mg sodu na dawkę.

WSKAZANIA
Krótkotrwałe, doraźne łagodzenie objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie, takich jak ból, ból głowy, nieżyt nosa, ból gardła, dreszcze i gorączka oraz ułatwianie odkrztuszania przy kaszlu produktywnym.

DAWKOWANIE
Dorośli, pacjenci w podeszłym wieku i dzieci w wieku 12 lat i powyżej
1 saszetka co 4 godziny, jeśli jest taka potrzeba. Nie przekraczać 4 saszetek (4 dawek) w ciągu 24 godzin. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 5 dni, pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza.
Dzieci
Preparatu nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Należy zachować ostrożność w przypadku występowania zaburzeń czynności nerek. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub ciężkimi zaburzeniami czynności nerek.
Sposób podawania
Zawartość 1 saszetki rozpuścić w standardowym kubku gorącej, lecz nie wrzącej wody (około 250 ml). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury umożliwiającej wypicie. Wypić roztwór w ciągu 1,5 godziny.

PRZECIWWSKAZANIA
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Zaburzenia czynności wątroby lub ciężkie zaburzenia czynności nerek. Choroba serca i zaburzenia sercowo-naczyniowe, w tym ciężka niedokrwistość hemolityczna. Nadciśnienie. Nadczynność tarczycy. Cukrzyca. Guz chromochłonny. Stosowanie u pacjentów przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne. Stosowanie u pacjentów aktualnie przyjmujących inne leki zawierające paracetamol. Jaskra z zamkniętym kątem. Stosowanie u pacjentów przyjmujących beta-blokery. Stosowanie leku jest przeciwwskazane u pacjentów przyjmujących inhibitory MAO obecnie lub w ciągu ostatnich 2 tygodni. Stosowanie u pacjentów z jaskrą lub zatrzymaniem moczu. Stosowanie u pacjentów przyjmujących aktualnie inne leki sympatykomimetyczne (takie jak leki obkurczające naczynia, zmniejszające łaknienie i leki psychostylmulujące podobne do amfetaminy). Ciąża i karmienie piersią.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Paracetamol
Mogą wystąpić: reakcje anafilaktyczne, skórne reakcje nadwrażliwości (w tym wysypka skórna, obrzęk naczynioruchowy i zespół Stevens-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka); skurcz oskrzeli; zaburzenia czynności wątroby; ostre zapalenie trzustki; trombocytopenia, agranulocytoza.
Gwajafenezyna
Mogą wystąpić: nudności, wymioty, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, biegunka; wysypka, pokrzywka; duszność; reakcje alergiczne, obrzęk naczynioruchowy, reakcje anafilaktyczne.
Fenylefryna
Mogą wystąpić: nerwowość, rozdrażnienie, niepokój, pobudliwość; ból głowy, zawroty głowy, bezsenność; podwyższone ciśnienie tętnicze; nudności, wymioty, biegunka.

UWAGI
Podczas stosowania preparatu należy unikać spożywania alkoholu i jednoczesnego przyjmowania leków zawierających alkohol. Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów, u których występuje: dusznica bolesna, choroba sercowo-naczyniowa, przerost gruczołu krokowego, miastenia rzekomoporaźna, choroba okluzyjna naczyń (np. objaw Raynauda).
Preparat może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, gdyż może powodować zawroty głowy. Należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, jeśli wystąpią zawroty głowy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych