Coldrex Complex Grip kapsułki (Paracetamol + Guaifenesin + Phenylephrine)
Nazwa handlowa | Postać | Dawka | Opakowanie | ![]() |
75+ | ![]() |
Odpłatność | Opłata pacjenta (zł) |
Cena 100% (zł) |
Wskazania refundacyjne Opis leku | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Coldrex Complex Grip (OTC) | kapsułki twarde | 500 mg + 100 mg + 6,1 mg | 16 szt. | n.d. | 75+: n.d. | Ciąża: n.d. | Odpłatność: 100% | Opłata pacjenta (zł): 24,00 | Cena 100% (zł): 24,00 | Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny | |
|
Powiązane artykuły

Leki na przeziębienie z gorączką, bólami oraz katarem i kaszlem
Leki o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym, przeciwkaszlowym i przeciw katarowi stosujemy w infekcji z tymi objawami.
Więcej »Coldrex Complex Grip kapsułki
Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.
Perrigo Poland Sp. z o.o.
- Skład
- Wskazania
- Dawkowanie
- Przeciwwskazania
- Ciąża i karmienie piersią
- Działania niepożądane
- Uwagi
- Produkty zawierające tę samą substancję czynną
Skład
1 kapsułka zawiera: 500 mg paracetamolu, 100 mg gwajafenezyny, 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 5 mg fenylefryny). Preparat zawiera żółcień chinolinową.
Wskazania
Krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak ból łagodny do umiarkowanego, ból głowy, nieżyt nosa, ból gardła, dreszcze i gorączka oraz ułatwianie odkrztuszania przy kaszlu produktywnym.
Dawkowanie
Pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy choroby utrzymują się dłużej niż 3 dni, nastąpiło pogorszenie objawów lub jeśli pojawiły się jakiekolwiek inne objawy.
- Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) oraz młodzież w wieku 16 lat i powyżej o masie ciała powyżej 50 kg
2 kapsułki co 4-6 godzin w razie potrzeby. Nie należy przyjmować więcej niż 6 kapsułek w ciągu 24 godzin.
Preparatu nie należy stosować u dorosłych, osób w podeszłym wieku oraz młodzieży w wieku 16 lat i więcej, których masa ciała jest mniejsza niż 50 kg. - Dzieci i młodzież
Preparatu nie należy podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
Należy zachować ostrożność u pacjentów z łagodnymi lub umiarkowanymi zaburzeniami czynności wątroby. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby.
Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
Należy zachować ostrożność u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek. Podczas podawania paracetamolu pacjentom z niewydolnością nerek zaleca się zmniejszenie dawki i wydłużenie minimalnego odstępu pomiędzy każdą dawką do co najmniej 6 godzin.
Sposób podawania
Kapsułki należy połykać w całości, popijając wodą. Kapsułek nie należy rozgryzać.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nadciśnienie. Choroby sercowo-naczyniowe. Nadczynność tarczycy. Cukrzyca. Guz chromochłonny. Stosowanie u pacjentów przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, beta-blokery lub inne leki przeciwnadciśnieniowe. Jaskra z zamkniętym kątem. Ciężkie zaburzenie czynności wątroby. Ciąża. Stosowanie u pacjentów przyjmującej obecnie lub w ciągu ostatnich 2 tygodni inhibitory MAO. Stosowanie u pacjentów, którzy obecnie otrzymują inne leki sympatykomimetyczne (takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki hamujące apetyt, leki psychostymulujące podobne do amfetaminy).
Ciąża i karmienie piersią
Preparat jest przeciwwskazany do stosowania w ciąży. Preparatu nie należy stosować w trakcie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.
Działania niepożądane
- Paracetamol
Mogą wystąpić: reakcje anafilaktyczne i reakcje alergiczne; skurcz oskrzeli; zaburzenia czynności wątroby; skórne reakcje nadwrażliwości (w tym wysypki skórne, świąd, pocenie się, plamica, pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy); trombocytopenia, agranulocytoza, leukopenia, pancytopenia, neutropenia. Zgłaszano bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórnych (toksyczna nekroliza naskórka, polekowe zapalenie skóry, zespół Stevensa Johnsona, ostra uogólniona osutka krostkowa). - Gwajafenezyna
Rzadko:: nudności, wymioty, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, biegunka; wysypka, pokrzywka; duszność; reakcje alergiczne, obrzęk naczynioruchowy, reakcje anafilaktyczne. - Fenylefryna
Mogą wystąpić: nerwowość, bezsenność; ból głowy, zawroty głowy; rozszerzenie źrenic, ostry atak jaskry z zamkniętym kątem przesączania; podwyższone ciśnienie tętnicze, tachykardia, kołatanie serca, bradykardia odruchowa, zaburzenia rytmu serca; nudności, wymioty, biegunka; nadwrażliwość, pokrzywka, alergiczne zapalenie skóry; dyzuria, zatrzymanie moczu.
Uwagi
Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów z: chorobą okluzyjną naczyń (np. objaw Raynauda), zespołem Gilberta (rodzinna żółtaczka niehemolityczna), niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niedokrwistością hemolityczną, niedoborem glutationu, odwodnieniem, zatrzymaniem moczu lub przerostem gruczołu krokowego, przewlekłym kaszelem, astmą lub rozedmą płuc oraz u osób w podeszłym wieku. Podczas stosowania preparatu należy unikać spożywania alkoholu i jednoczesnego przyjmowania leków zawierających alkohol.
Preparat ma niewielki wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, ponieważ może powodować zawroty głowy - należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, jeśli wystąpią zawroty głowy.
Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk