LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Coldrex MaxGrip (Paracetamol + Ascorbic acid - vitamin C + Phenylephrine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Coldrex MaxGrip (OTC) proszek do sporządzania roztworu doustnego 1000 mg + 40 mg + 10 mg 10 saszetek n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 15,20 Cena 100% (zł): 15,20 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Coldrex MaxGrip

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Perrigo Poland Sp. z o.o.

Skład

1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 40 mg kwasu askorbowego. 1 saszetka zawiera 3,73 g sacharozy i 129,15 mg sodu.

Wskazania

Krótkotrwałe, objawowe leczenie grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem).

Dawkowanie

  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
    1 saszetka co 4 do 6 godzin. Nie stosować częściej niż co 4 godziny ani nie więcej niż 4 saszetki na dobę. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, pacjent nie powinien stosować preparatu dłużej niż 3 dni.
  • Dzieci
    Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Preparat jest przeciwwskazany w niewydolności wątroby lub ciężkiej niewydolności nerek. Preparat należy stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek.

Sposób podawania

Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie. Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie konieczności dodać zimnej wody lub dosłodzić.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa. Przyjmowanie zydowudyny, stosowanie inhibitorów MAO i okres 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu.

Ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować podczas ciąży. Nie należy stosować preparatu podczas karmienia piersią bez zalecenia lekarza.

Działania niepożądane

  • Paracetamol
    Bardzo rzadko: trombocytopenia; reakcje anafilaktyczne, reakcje nadwrażliwości skórnej włącznie z wysypką skórną, obrzękiem naczynioruchowym i zespołem Stevens-Johnsona; skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne NLPZ; zaburzenia czynności wątroby.
  • Fenylefryna
    Mogą wystąpić: nerwowość; ból głowy, zawroty głowy, bezsenność; zwiększenie ciśnienia krwi; nudności, wymioty.

Uwagi

W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. W razie wystąpienia zawrotów głowy po zastosowaniu leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem