LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Comboterol (Fluticasone + Salmeterol)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci, kobiet w ciąży. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Comboterol (Rp) aerozol inhalacyjny, zawiesina 125 µg + 25 µg/dawkę inh. 120 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
21,82
0,00
Cena
100% (zł):
96,94
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Comboterol (Rp) aerozol inhalacyjny, zawiesina 250 µg + 25 µg/dawkę inh. 120 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
24,67
0,00
Cena
100% (zł):
115,46
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Comboterol

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.

Co zawiera Comboterol?

Lek Comboterol występuje w postaci aerozolu inhalacyjnego w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.

  • Comboterol 125 µg + 25 µg
    1 dawka odmierzona leku zawiera 125 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 25 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu). 1 dawka leku dostarczana przez dozownik zawiera 110 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 21 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).
  • Comboterol 250 µg + 25 µg
    1 dawka odmierzona leku zawiera 250 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 25 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu). 1 dawka leku dostarczana przez dozownik zawiera 220 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 21 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).

Jak działa Comboterol?

Lek Comboterol zawiera dwa składniki: propionian flutykazonu i salmeterol. Składniki te zapewniają leczenie astmy. Propionian flutykazonu jest wziewnym kortykosteroidem zmniejszającym obrzęk i podrażnienie płuc, a salmeterol jest lekiem rozszerzającym oskrzela.

Kiedy stosować Comboterol?

Lek Comboterol jest stosowany w leczeniu astmy. W celu zapewnienia prawidłowej kontroli astmy lek Comboterol musi być stosowany każdego dnia, nawet gdy nie występują objawy.

Jak stosować Comboterol?

Dawkowanie leku Comboterol właściwe dla każdego pacjenta ustala lekarz na podstawie ciężkości choroby. Dawkowanie będzie kontrolowane przez lekarza przez cały okres leczenia astmy. Nie należy samodzielnie zmieniać dawki przepisanej przez lekarza. Nie należy samodzielnie przerywać stosowania leku, ponieważ może to nasilić objawy choroby.

Sposób podawania

Lek należy stosować wziewnie z inhalatora za pomocą ustnika, regularnie każdego dnia. Inhalację należy wykonywać na stojąco lub siedząco. Należy postępować zgodnie z zaleceniami przedstawionymi w instrukcji dołączonej do opakowania leku. W przypadku gdy pacjent ma trudności ze skoordynowaniem oddechu i inhalacji z inhalatora za pomocą ustnika, może zostać zalecone zastosowanie inhalatora w połączeniu z komorą inhalacyjną, po odpowiednim poinstruowaniu przez personel medyczny jak prawidłowo stosować inhalator w połączeniu z komorą inhalacyjną. Po każdej dawce leku należy wypłukać jamę ustną wodą i (lub) szczotkować zęby, co zapobiega wystąpieniu chrypki i pleśniawek.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Comboterol?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien przyjąć następną dawkę o wyznaczonej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Comboterol nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (propionian flutykazonu i salmeterol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Comboterol nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Comboterol?

Przed zaordynowaniem leku Comboterol konieczne jest przeprowadzenie przez lekarza wywiadu, który będzie obejmował analizę przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Lekarz zadecyduje o zastosowaniu leku, opisze zasady leczenia i określi częstość wizyt kontrolnych. Jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku, powinien skontaktować się z lekarzem. Jeśli podczas stosowania leku objawy astmy nie ustąpią lub nasilą się, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Lek Comboterol nie jest odpowiedni do opanowania nagłego napadu duszności lub świstów w drogach oddechowych. Lekiem właściwym w takim przypadku jest szybko działający lek rozszerzający oskrzela, na przykład zawierający salbutamol, dlatego pacjent chory na astmę zawsze musi mieć przy sobie taki lek. Jeśli w trakcie stosowania leku wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować Comboterol z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Comboterol w ciąży i okresie karmienia piersią?

Zastosowanie leku Comboterol u kobiet w ciąży lub kobiet karmiących piersią określa lekarz indywidualnie dla każdej pacjentki.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Comboterol?

Działania niepożądane występujące w trakcie stosowania leku Comboterol są opisane szczegółowo w ulotce dołączonej do opakowania. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych, lekarz przepisze najmniejszą dawkę leku Comboterol, która zapewnia kontrolę astmy. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Lek Comboterol należy odstawić i jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej, takie jak nagłe problemy z oddychaniem bezpośrednio po zastosowaniu leku, nasilenie świszczącego oddechu, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, wysypka skórna i świąd.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Comboterol?

W razie przypadkowego przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy Comboterol wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Comboterol miał wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Comboterol?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Pojemnika z aerozolem nie należy wystawiać na działanie temperatury powyżej 50ºC. Nie należy go przechowywać w zimnym miejscu, ponieważ może to wpłynąć na prawidłowe działanie inhalatora.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Comboterol - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem