LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Conbriza (Bazedoxifene)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Conbriza (Rp) tabletki powlekane 20 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Conbriza

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Pfizer Europe MA EEIG

Co zawiera lek Conbriza?

Lek Conbriza to tabletki dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 20 mg bazedoksyfenu (w postaci octanu). Lek zawiera laktozę - pacjenci ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Conbriza?

Bazedoksyfen należy do grupy leków nazywanych selektywnymi modulatorami receptora estrogenowego (SERM). Bazedoksyfen oddziałuje na kości w taki sam sposób jak estrogen, czyli spowalnia utratę gęstości kości.

Kiedy stosować lek Conbriza?

Lek Conbriza jest stosowany w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, u których występuje zwiększone ryzyko złamań kości. Lek Conbriza nie powinien być stosowany do leczenia osteoporozy u mężczyzn.

Jak stosować lek Conbriza?

Dawkowanie leku określi lekarz. Leczenie należy kontynuować tak długo, jak to zalecił lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać stosowania leku.

Sposób podawania

Lek można przyjmować o dowolnej porze dnia, z posiłkiem lub bez posiłku.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Conbriza?

W przypadku pominięcia dawki leku należy ją przyjąć jak najszybciej. Jeśli zbliża się czas przyjęcia kolejnej dawki leku, nie należy przyjmować pominiętej dawki i przyjąć następną zaplanowaną dawkę. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Conbriza nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentkom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bazedoksyfen) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie wolno stosować u kobiet z żylnymi chorobami zakrzepowo-zatorowymi (w tym z zakrzepicą żył głębokich, zatorowością płucną oraz zakrzepicą żył siatkówki) w wywiadzie. Leku nie wolno stosować u kobiet, u których występują krwawienia z dróg rodnych niewiadomego pochodzenia, ani u kobiet z rakiem macicy. Leku nie wolno stosować u kobiet w ciąży ani u kobiet, które mogą zajść w ciążę.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Conbriza?

Przed wprowadzeniem leczenia lekiem Conbriza lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności dla tego leku. Nie należy przyjmować dawki większej niż przepisana przez lekarza. W trakcie stosowania tego leku ważne jest przyjmowanie preparatów wapnia i witaminy D, jeśli dieta nie zawiera wystarczających ilości tych substancji (odpowiednią dawkę wapnia i witaminy D ustali lekarz). Należy zwrócić się do lekarza w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Conbriza z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Conbriza w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Conbriza mogą stosować jedynie kobiety po menopauzie. Nie wolno go stosować u kobiet w ciąży lub mogących zajść w ciążę. Leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Conbriza?

Działania niepożądane powiązane ze stosowaniem leku Conbriza są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane to: uderzenia gorąca, skurcze mięśni oraz obrzęk rąk, stóp i nóg. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Conbriza?

W razie przyjęcia większej niż zalecona ilości tabletek należy skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Conbriza wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, jeśli po przyjęciu leku Conbriza wystąpi uczucie senności. Podczas przyjmowania leku Conbriza mogą wystąpić zaburzenia widzenia, np. niewyraźne widzenie - należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn dopóki lekarz nie stwierdzi, że jest to bezpieczne.

Jak przechowywać lek Conbriza?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Conbriza - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem