LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Copiktra (Duvelisib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Copiktra (Rpz) kapsułki twarde 15 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Copiktra (Rpz) kapsułki twarde 25 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Copiktra

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Verastem Europe GmbH

Co zawiera lek Copiktra?

Lek Copiktra występuje w postaci kapsułek w dwóch dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 15 mg albo 25 mg duwelisybu (jednowodnego).

Jak działa lek Copiktra?

Lek zawiera duwelisyb, który jest lekiem przeciwnowotworowym.

Kiedy stosować lek Copiktra?

Lek Copiktra jest stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową lub chłoniakiem grudkowym. Lek Copiktra stosuje się, gdy pacjentowi wcześniej podano co najmniej dwie inne terapie, które nie zadziałały lub przestały działać.

Jak stosować lek Copiktra?

Dawkowanie leku określa lekarz. Należy kontynuować przyjmowanie leku Copiktra tak długo, jak to zaleci lekarz. Nie należy przerywać leczenia bez zalecenia lekarza.

Sposób podawania

Lek można przyjmować w trakcie posiłku lub między posiłkami. Kapsułki należy połykać w całości. Kapsułek nie należy otwierać, łamać ani żuć.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Copiktra?

Jeśli pacjent zapomniał przyjąć dawkę leku i od pominięcia dawki upłynęło mniej niż 6 godzin, należy natychmiast przyjąć pominiętą dawkę, a kolejną dawkę przyjąć o zwykłej porze. Jeśli od pominięcia dawki upłynęło ponad 6 godzin, należy odczekać i przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Copiktra nie może być stosowany?

Leku Copiktra nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (duwelisyb) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Copiktra nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Copiktra?

Leczenie lekiem Copiktra będzie prowadzone przez lekarza z doświadczeniem w stosowaniu leków przeciwnowotworowych. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia lekarz wykluczy przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia leczenia i kontroli choroby. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Należy porozumieć się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem. W trakcie leczenia lekarz będzie regularnie wykonywał badania krwi pacjenta oraz badania kontrolne czynności wątroby.

Jak stosować lek Copiktra z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Lek Copiktra może wpływać na sposób działania innych leków, a niektóre leki mogą wpływać na działanie leku Copiktra.

Jak stosować lek Copiktra z jedzeniem i piciem?

Podczas leczenia lekiem Copiktra należy unikać picia soku grejpfrutowego, ponieważ może on mieć negatywny wpływ na działanie leku.

Czy można stosować lek Copiktra w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz omówi z pacjentką korzyści i zagrożenia związane ze stosowaniem leku Copiktra w czasie ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia tym lekiem, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Podczas leczenia lekiem Copiktra i przez co najmniej miesiąc od przyjęcia ostatniej dawki należy stosować skuteczną antykoncepcję, która obejmuje co najmniej dwie niezawodne metody antykoncepcji. Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku Copiktra i przez co najmniej miesiąc od przyjęcia ostatniej dawki.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Copiktra?

Podczas stosowania leku Copiktra mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast zgłosić się po pomoc medyczną, jeśli w trakcie leczenia pojawią się jakiekolwiek z następujących objawów: gorączka, dreszcze lub inne objawy zakażenia; nowo występująca lub nasilająca się biegunka, obecność śluzu lub krwi w stolcu, silny ból brzucha (mogą to być objawy zapalenia jelita grubego); wysypka skórna, bolesne rany lub owrzodzenia na skórze, wargach lub w jamie ustnej, ciężka wysypka z pęcherzami lub łuszczącą się skórą, wysypka ze świądem lub gorączką (są to poważne reakcje skórne, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia); kaszel lub jego nasilenie, trudności z oddychaniem (mogą to być objawy zapalenia płuc); zażółcenie skóry i oczu, ból brzucha, łatwiejsze powstawanie siniaków i krwawienia (są to objawy zaburzenia wątroby).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Copiktra?

W razie przyjęcia większej ilości kapsułek niż przepisana przez lekarza należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Copiktra wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Copiktra nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Copiktra?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Copiktra - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem