LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Cyramza (Ramucirumab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Cyramza (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 10 mg/ml 2 fiolki 10 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Cyramza

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Eli Lilly Nederland B.V.

Co zawiera lek Cyramza?

Lek Cyramza to koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 ml koncentratu zawiera 10 mg ramucyrumabu. 1 fiolka o pojemności 10 ml zawiera 100 mg ramucyrumabu. 1 fiolka o pojemności 50 ml zawiera 500 mg ramucyrumabu.

Jak działa lek Cyramza?

Lek zawiera ramucyrumab, który należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi. Jest to lek przeciwnowotworowy.

Kiedy stosować lek Cyramza?

Lek Cyramza jest stosowany w skojarzeniu z innym lekiem przeciwnowotworowym – paklitakselem - w leczeniu zaawansowanego raka żołądka (lub raka połączenia przełykowo-żołądkowego) u dorosłych, u których wykryto progresję zmian chorobowych po wcześniejszej terapii lekami przeciwnowotworowymi.
Lek Cyramza jest stosowany w leczeniu zaawansowanego raka żołądka (lub raka połączenia przełykowo-żołądkowego) u dorosłych, u których wykryto progresję zmian chorobowych po wcześniejszej terapii lekami przeciwnowotworowymi oraz u których leczenie lekiem Cyramza w skojarzeniu z paklitakselem nie jest odpowiednie.
Lek Cyramza jest stosowany w leczeniu zaawansowanych nowotworów okrężnicy lub odbytnicy u osób dorosłych (podawany jest z innymi lekami stosowanymi w ramach chemioterapii, w tym z 5-fluorouracylem, kwasem foliowym i irynotekanem).
Lek Cyramza jest podawany w skojarzeniu z innym lekiem przeciwnowotworowym - erlotynibem, jako lek pierwszego wyboru u dorosłych pacjentów z zaawansowanym niedrobnokomórkowym rakiem płuca ze swoistymi zamianami (mutacjami) w genie receptora naskórkowego czynnika wzrostu w komórkach nowotworowych.
Lek Cyramza podawany jest w skojarzeniu z innym lekiem przeciwnowotworowym - docetakselem, w leczeniu dorosłych pacjentów z rakiem płuca w zaawansowanym stadium rozwoju, u których stwierdzono pogorszenie zmian chorobowych po leczeniu przeciwnowotworowym.
Lek Cyramza jest stosowany w leczeniu raka wątroby w zaawansowanym stadium lub niekwalifikującego się do resekcji chirurgicznej u dorosłych osób leczonych wcześniej innym lekiem przeciwnowotworowym (sorafenibem), i u których stężenie pewnego białka we krwi (alfa fetoproteiny) jest podwyższone.

Jak stosować lek Cyramza?

Dawkowanie leku i czas leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę do żyły w postaci kroplówki (infuzji) w czasie około 60 minut.

Kiedy lek Cyramza nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (ramucyrumab) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Cyramza nie powinien być podawany dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Cyramza?

Leczenie lekiem Cyramza prowadzi i nadzoruje lekarz z doświadczeniem w leczeniu nowotworów. Po przeanalizowaniu u pacjenta dotychczasowego leczenia, weryfikacji przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem tego leku, lekarz zadecyduje o rozpoczęciu leczenia lekiem Cyramza. Należy porozumieć się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku.

Jak stosować lek Cyramza z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Cyramza w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz indywidualnie omówi z pacjentką, czy będzie możliwe zastosowanie leku Cyramza, jeśli jest w ciąży. Należy unikać zajścia w ciążę podczas stosowania leku Cyramza i przez co najmniej 3 miesiące od przyjęcia ostatniej dawki leku. Lekarz omówi z pacjentką skuteczne metody antykoncepcji. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Cyramza, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie należy karmić piersią dziecka w czasie leczenia lekiem Cyramza i co najmniej przez 3 miesiące po przyjęciu ostatniej dawki leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Cyramza?

W trakcie terapii z zastosowaniem leku Cyramza mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Cyramza wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas przyjmowania leku Cyramza mogą wystąpić objawy wpływające niekorzystnie na zdolność koncentracji i czas reakcji - jeśli pojawią się takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia tych działań.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Cyramza - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Cyramza - powiązane artykuły

Wtorek, 18 października 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od listopada 2022 Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem