LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Daurismo (Glasdegib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Daurismo (Rpz) tabletki powlekane 25 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Daurismo (Rpz) tabletki powlekane 100 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Daurismo

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Pfizer Europe MA EEIG

Co zawiera lek Daurismo?

Lek Daurismo występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 25 mg lub 100 mg glasdegibu (w postaci maleinianu). Lek zawiera laktozę - pacjent, u którego stwierdzono wcześniej nietolerancję pewnych cukrów, powinien porozumieć się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Daurismo?

Glasdegib jest lekiem przeciwnowotworowym należącym do grupy leków nazywanych inhibitorami szlaku sygnałowego Hedgehog.

Kiedy stosować lek Daurismo?

Lek Daurismo stosuje się w połączeniu z innym lekiem przeciwnowotworowym - cytarabiną w leczeniu dorosłych pacjentów z nowo zdiagnozowanym nowotworem krwi o nazwie ostra białaczka szpikowa.

Jak stosować lek Daurismo?

Dawkowanie oraz długość leczenia określa lekarz. Lek Daurismo podaje się razem z cytarabiną w małej dawce, podawaną we wstrzyknięciu podskórnym. Nie należy przerywać leczenia, jeśli nie zaleci tego lekarz.

Sposób podawania

Lek przyjmuje się raz na dobę, mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Daurismo?

W przypadku pominięcia dawki leku należy ją przyjąć w momencie przypomnienia sobie o tym, chyba że upłynęło więcej niż 10 godzin od planowanego czasu przyjęcia dawki - wówczas nie należy przyjmować pominiętej dawki. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Jeśli po przyjęciu dawki leku wystąpią wymioty, nie należy przyjmować dodatkowej dawki a kolejną dawkę należy przyjąć następnego dnia o zwykłej porze.

Kiedy lek Daurismo nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (glasdegib) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Daurismo nie może być stosowany u pacjentów w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Daurismo?

Terapię będzie prowadził lub nadzorował lekarz z doświadczeniem w stosowaniu leków przeciwnowotworowych. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku Daurismo. Lekarz objaśni zasady prowadzenia terapii i będzie regularnie kontrolował skuteczność leczenia. Jeśli w czasie leczenia u pacjenta wystąpią pewne działania niepożądane, lekarz może zmienić dawkę leku albo przerwać leczenie tymczasowo lub na stałe. Należy porozmawiać z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem.

Jak stosować lek Daurismo z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Daurismo z jedzeniem i piciem?

Podczas leczenia lekiem Daurismo nie należy spożywać soku grejpfrutowego ani grejpfrutów, ponieważ może to wpływać na zmianę ilości leku w organizmie.

Czy można stosować lek Daurismo w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Daurismo nie wolno nigdy stosować u kobiet w ciąży. Lek ten może powodować ciężkie wady wrodzone u dzieci lub prowadzić do śmierci nienarodzonego dziecka. Podczas przyjmowania leku Daurismo pacjentka nie może zajść w ciążę. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku lekarz udzieli pacjentce informacji dotyczących wpływu leku Daurismo na nienarodzone dziecko i zaleci jej wykonanie testu ciążowego. Kobiety mogące zajść w ciążę muszą zawsze stosować skuteczne metody antykoncepcji w czasie leczenia i co najmniej przez 30 dni po przyjęciu ostatniej dawki leku (skuteczne metody antykoncepcji należy omówić z lekarzem). Mężczyźni przyjmujący lek Daurismo powinni zawsze stosować skuteczną antykoncepcję z partnerkami, w tym prezerwatywy (ze środkiem plemnikobójczym, jeśli to możliwe), podczas leczenia oraz przez co najmniej 30 dni po przyjęciu jego ostatniej dawki, nawet jeśli zostali poddani wazektomii. Jeśli pacjentka lub partnerka pacjenta zajdzie w ciążę lub podejrzewa, że zaszła w ciążę, podczas stosowania leku Daurismo i przez 30 dni po przyjęciu ostatniej dawki, musi natychmiast poinformować o tym lekarza. Pacjenci nie powinni być dawcami nasienia podczas leczenia lekiem Daurismo i przez co najmniej 30 dni po przyjęciu jego ostatniej dawki. Nie należy karmić piersią podczas przyjmowania leku Daurismo ani w ciągu tygodnia po przyjęciu ostatniej dawki leku. Lek Daurismo może upośledzać płodność u mężczyzn i kobiet - przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy porozmawiać z lekarzem na temat metod zachowania płodności.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Daurismo?

W trakcie stosowania leku Daurismo mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi leku są: niedokrwistość, mała liczba płytek krwi, krwawienie, gorączka neutropeniczna, nudności, zmniejszony apetyt, zaparcia, biegunka, ból brzucha, wymioty, zmniejszenie masy ciała, zaburzenia smaku, zapalenie płuc, trudności z oddychaniem, skurcze mięśni, zmęczenie, gorączka, obrzęk obwodowy (zwłaszcza kostek i stóp), wysypka. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Daurismo?

Jeśli pacjent przyjmie zbyt dużą ilość tabletek leku, powinien jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem.

Czy lek Daurismo wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Daurismo mogą wystąpić następujące objawy: zmęczenie, skurcze mięśni, ból lub nudności - należy zachować szczególną ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Daurismo?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Daurismo - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem