LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Debutir Forte (Sodium butyrate)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Debutir Forte (ŚSPŻ) kapsułki 300 mg 60 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 47,00 Cena 100% (zł): 47,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Debutir Forte

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Opis produktu został przygotowany na podstawie materiałów producenta.

Skład

1 kapsułka Debutir Forte zawiera 300 mg maślanu sodu, w tym 240 mg kwasu masłowego.

Zastosowanie

Debutir Forte jest preparatem do postępowania dietetycznego w takich stanach jak: choroby czynnościowe jelit (zespół jelita nadwrażliwego, zaparcie, bóle brzucha, wzdęcie brzucha); ostre biegunki różnego pochodzenia; nieswoiste choroby zapalne jelit; choroba uchyłkowa; zapalenie jelit po radioterapii i (lub) chemioterapii; stany po zabiegach chirurgicznych w obrębie przewodu pokarmowego; zaburzenia flory jelitowej (m.in. w trakcie i po antybiotykoterapii); niedobory pokarmowe (niedostateczna podaż błonnika pokarmowego, dieta ubogoresztkowa). Produkt Debutir Forte jest przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci powyżej 7. roku życia.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Produkt nie powinien być spożywany przez osoby niemające określonej choroby, zaburzeń stanu zdrowia lub schorzeń, których dotyczy zamierzone stosowanie. Nie stosować u dzieci z zaburzeniami połykania lub w przypadkach, gdy połykanie kapsułek sprawia trudność.

Sposób przyjmowania

Dorośli: 1 kapsułka Debutir Forte 2 razy dziennie, rano i wieczorem (produkt zaleca się stosować przez okres co najmniej 3 miesięcy).
Dzieci powyżej 7. roku życia: 1 kapsułka Debutir Forte dziennie, najlepiej wieczorem (produkt zaleca się stosować przez okres co najmniej 6 tygodni).
W zależności od indywidualnego zapotrzebowania, lekarz może zalecić inne porcje produktu do spożycia.

Sposób podawania

Kapsułkę należy połknąć w całości (bez rozgryzania i wysypywania zawartości), popijając 3/4 szklanki letniej lub chłodnej wody. Najlepiej przyjmować w trakcie posiłku.

Uwagi

Produkt należy przyjmować pod nadzorem lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem