LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Deflegmin Baby (Ambroxol)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Deflegmin Baby (OTC) krople doustne, roztwór 7,5 mg/ml 1 but. 50 ml n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 19,50 Cena 100% (zł): 19,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Deflegmin Baby

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

Opis produktu stanowi wyciąg z ulotki dołączonej do opakowania

Bausch Health Ireland Ltd.

Co zawiera Deflegmin Baby?

Lek Deflegmin Baby występuje w postaci kropli doustnych i jest dostępny bez recepty.
1 ml roztworu (25 kropli) zawiera 7,5 mg chlorowodorku ambroksolu.

Jak działa Deflegmin Baby?

Ambroksol zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i poprawia jego transport, dzięki temu ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Kiedy stosować Deflegmin Baby?

Lek Deflegmin Baby stosuje się w ostrych i przewlekłych chorobach płuc i oskrzeli przebiegających z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych.

Jak stosować Deflegmin Baby?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po upływie 4 do 5 dni, należy skontaktować się z lekarzem.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Początkowo, przez 2 do 3 dni, 4 ml leku Deflegmin Baby (100 kropli) 3 razy na dobę, następnie dawkę należy zmniejszyć do 4 ml leku Deflegmin Baby 2 razy na dobę.
Dzieci
Dzieci od 6 do 12 lat: 2 ml leku Deflegmin Baby (50 kropli) 2 do 3 razy na dobę.
Dzieci od 2 do 6 lat: 1 ml leku Deflegmin Baby (25 kropli) 3 razy na dobę.
Dzieci od 1 do 2 lat: 1 ml leku Deflegmin Baby (25 kropli) 2 razy na dobę.
Sposób podawania
Lek należy przyjmować po posiłkach. Leku nie należy stosować bezpośrednio przed snem. Krople należy przyjmować po rozcieńczeniu herbatą, sokiem owocowym, mlekiem lub wodą.

Kiedy Deflegmin Baby nie może być stosowany?

Leku Deflegmin Baby nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (ambroksol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Deflegmin Baby?

Jeśli po upływie 4 do 5 dni objawy utrzymują się lub nasilają, należy skontaktować się z lekarzem. Przed zastosowaniem leku Deflegmin Baby należy skonsultować się z lekarzem w przypadku występowania choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, zaburzeń czynności wątroby lub nerek, astmy oskrzelowej oraz jeśli odruch kaszlowy jest osłabiony lub występują zaburzenia oczyszczania rzęskowego oskrzeli (ryzyko zalegania wydzieliny w drogach oddechowych). Jeśli wystąpią ciężkie reakcje skórne (w tym zmiany na śluzówkach, np. jamy ustnej, gardła, nosa, oczu, narządów płciowych), należy przerwać stosowanie leku Deflegmin Baby i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować Deflegmin Baby z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Ambroksolu nie należy podawać jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi (np. kodeiną), ponieważ hamują one odruch kaszlowy i utrudniają odkrztuszanie upłynnionego śluzu.

Czy można stosować Deflegmin Baby w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Deflegmin Baby w czasie ciąży, zwłaszcza w pierwszych 3 miesiącach ciąży. Nie zaleca się stosowania leku Deflegmin Baby u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Deflegmin Baby?

Często mogą wystąpić: nudności, a także osłabienie czucia w jamie ustnej i gardle oraz zaburzenia smaku. Niezbyt często: biegunka, wymioty, niestrawność, ból brzucha oraz suchość śluzówki jamy ustnej. Rzadko: reakcje nadwrażliwości, wysypka, pokrzywka oraz zgaga i zaparcia. Ponadto mogą wystąpić: reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy i świąd; ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevens-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica) oraz suchość w gardle.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Deflegmin Baby?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Deflegmin Baby należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Deflegmin Baby wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie ma dowodów na wpływ leku Deflegmin Baby na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Deflegmin Baby?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner