LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Delicol (Lactase)

Produkt nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Delicol (ŚSPŻ) krople doustne 1 but. 15 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
33,60
Cena
100% (zł):
33,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Delicol

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Opis produktu został przygotowany na podstawie materiałów producenta.

Delicol - skład

Produkt zawiera laktazę (otrzymywaną z wyciągu grzyba Aspergillus oryzae), a także maltozę, sacharozę, maltodekstrynę i chlorek sodu.

Delicol - zastosowanie

Delicol jest preparatem do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych spowodowanych nietolerancją laktozy zawartej w pożywieniu niemowląt. Produkt jest przeznaczony dla niemowląt od urodzenia do 3-4. miesiąca życia; może być stosowany podczas karmienia piersią, jak również podczas karmienia mlekiem modyfikowanym.

Delicol - przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów u dziecka w trakcie stosowania preparatu, należy skontaktować się z lekarzem.

Delicol - sposób przyjmowania

Ilość kropli produktu dodawana do posiłku powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb organizmu. Zaleca się, aby początkowo stosować minimalną ilość kropli produktu; w przypadku braku skuteczności stopniowo można zwiększać porcję maksymalnie do górnej wartości podanych przedziałów. Wstrząsnąć przed użyciem.

Dzieci karmione piersią
Niemowlęta w wieku od 0 do 2 tygodni: 7-8 kropli na posiłek. Niemowlęta w wieku od 3 do 4 tygodni: 8-9 kropli na posiłek. Niemowlęta w wieku od 1 do 2 miesięcy: 9-11 kropli na posiłek. Niemowlęta w wieku od 2 do 3 miesięcy: 11-14 kropli na posiłek. Niemowlęta w wieku od 3 do 4 miesięcy: 12-15 kropli na posiłek. Niemowlęta w wieku powyżej 4 miesięcy: 14-17 kropli na posiłek.
Odpowiednią ilość kropli należy odmierzyć na łyżeczkę. Produkt należy podać dziecku do bezpośredniego spożycia i kontynuować karmienie piersią.
  Dzieci karmione mlekiem modyfikowanym
  Ilość mleka 60 ml: 6-7 kropli na posiłek. Ilość mleka 90 ml: 6-10 kropli na posiłek. Ilość mleka 120 ml: 7-14 kropli na posiłek. Ilość mleka 150 ml: 10-17 kropli na posiłek. Ilość mleka 180 ml: 11-20 kropli na posiłek. Ilość mleka powyżej 180 ml: 15-25 kropli na posiłek.
  Mleko modyfikowane należy przygotować zgodnie z zaleceniami producenta. Odpowiednią ilość kropli należy odmierzyć na łyżeczkę i dodać do mleka; nie należy dodawać produktu do mleka, które jest bardzo ciepłe albo bardzo zimne. Ponieważ laktaza ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury, zaleca się dodawanie kropli do pokarmu w temperaturze pokojowej.

   Delicol - uwagi

   Produkt należy stosować pod nadzorem lekarza. Produkt nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Po otwarciu opakowania preparat powinien być zużyty w ciągu 3 tygodni.

   Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

   Delicol - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

   banerbaner
   Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
   Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
   Rozumiem