LekInfo24 - serwis fachowej informacji o lekach: aktualizacja WRZESIEŃ 2020 (refundacja 01.09.2020)

reklama

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Delicol (Lactase) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Delicol (ŚSPŻ) krople doustne 1 but. 15 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 33,60 Cena 100% (zł): 33,60 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Delicol

Informacja dla pacjenta

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Opis produktu został przygotowany na podstawie materiałów producenta.

SKŁAD
Produkt zawiera laktazę (otrzymywaną z wyciągu grzyba Aspergillus oryzae), a także maltozę, sacharozę, maltodekstrynę i chlorek sodu.

ZASTOSOWANIE
Delicol jest preparatem do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych spowodowanych nietolerancją laktozy zawartej w pożywieniu niemowląt. Produkt jest przeznaczony dla niemowląt od urodzenia do 3-4. miesiąca życia; może być stosowany podczas karmienia piersią, jak również podczas karmienia mlekiem modyfikowanym.

PRZECIWWSKAZANIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów u dziecka w trakcie stosowania preparatu, należy skontaktować się z lekarzem.

SPOSÓB PRZYJMOWANIA
Ilość kropli produktu dodawana do posiłku powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb organizmu. Zaleca się, aby początkowo stosować minimalną ilość kropli produktu; w przypadku braku skuteczności stopniowo można zwiększać porcję maksymalnie do górnej wartości podanych przedziałów. Wstrząsnąć przed użyciem.
Dzieci karmione piersią
Niemowlęta w wieku od 0 do 2 tygodni: 7-8 kropli na posiłek. Niemowlęta w wieku od 3 do 4 tygodni: 8-9 kropli na posiłek. Niemowlęta w wieku od 1 do 2 miesięcy: 9-11 kropli na posiłek. Niemowlęta w wieku od 2 do 3 miesięcy: 11-14 kropli na posiłek. Niemowlęta w wieku od 3 do 4 miesięcy: 12-15 kropli na posiłek. Niemowlęta w wieku powyżej 4 miesięcy: 14-17 kropli na posiłek.
Odpowiednią ilość kropli należy odmierzyć na łyżeczkę. Produkt należy podać dziecku do bezpośredniego spożycia i kontynuować karmienie piersią.
Dzieci karmione mlekiem modyfikowanym
Ilość mleka 60 ml: 6-7 kropli na posiłek. Ilość mleka 90 ml: 6-10 kropli na posiłek. Ilość mleka 120 ml: 7-14 kropli na posiłek. Ilość mleka 150 ml: 10-17 kropli na posiłek. Ilość mleka 180 ml: 11-20 kropli na posiłek. Ilość mleka powyżej 180 ml: 15-25 kropli na posiłek.
Mleko modyfikowane należy przygotować zgodnie z zaleceniami producenta. Odpowiednią ilość kropli należy odmierzyć na łyżeczkę i dodać do mleka; nie należy dodawać produktu do mleka, które jest bardzo ciepłe albo bardzo zimne. Ponieważ laktaza ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury, zaleca się dodawanie kropli do pokarmu w temperaturze pokojowej.

UWAGI
Produkt należy stosować pod nadzorem lekarza. Produkt nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Po otwarciu opakowania preparat powinien być zużyty w ciągu 3 tygodni.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama

Odwiedź nasz nowy serwis: jakleczymy.pl