LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Denofix (Febuxostat)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Denofix (Rp) tabletki powlekane 80 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
21,26
0,00
Cena
100% (zł):
35,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Denofix (Rp) tabletki powlekane 120 mg 28 szt.
Refundacja
30% / 50%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
31,03 / 37,10
0,00
Cena
100% (zł):
52,25
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Denofix

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Co zawiera lek Denofix?

Lek Denofix to tabletki w dwóch dawkach, które są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 80 mg lub 120 mg febuksostatu. Lek zawiera laktozę, dlatego w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów należy skontaktować się z lekarzem przed jego przyjęciem.

Jak działa lek Denofix?

Febuksostat ogranicza powstawanie kwasu moczowego poprzez blokowanie enzymu o nazwie oksygenaza ksantyny, który jest niezbędny do wytwarzania kwasu moczowego w organizmie.

Kiedy stosować lek Denofix?

Obie dawki leku Denofix są stosowane u osób dorosłych w leczeniu dny moczanowej, która wiąże się z występowaniem nadmiaru kwasu moczowego we krwi (hiperurykemią) - lek jest stosowany u pacjentów, u których tworzą się kryształy kwasu moczowego wewnątrz oraz wokół stawów i nerek.
Dawka 120 mg leku Denofix wskazana jest również do stosowania u osób dorosłych w leczeniu i zapobieganiu wysokiemu stężeniu kwasu moczowego we krwi, który może występować podczas rozpoczynania chemioterapii nowotworów krwi - lek jest stosowany, kiedy występuje ryzyko wystąpienia zespołu rozpadu komórek nowotworowych.

Jak stosować lek Denofix?

Lekarz poinformuje pacjenta, jaką dawkę leku Denofix należy zażyć oraz określi czas leczenia. Nie należy przerywać stosowania leku bez zasięgnięcia porady lekarza, nawet w przypadku lepszego samopoczucia.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Denofix?

W sytuacji pominięcia dawki leku, pacjent powinien ją przyjąć tak szybko jak to możliwe, chyba że zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki - wówczas należy pominąć opuszczoną dawkę i przyjąć następną o normalnej porze. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Denofix nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (febuksostat) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Denofix nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Denofix?

Przed przepisaniem leku Denofix lekarz zapozna się z przeciwwskazaniami i środkami ostrożności związanymi ze stosowaniem tego leku. Konieczne będą wizyty kontrolne, podczas których lekarz oceni efekty leczenia i objawy choroby. Nie należy przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza. Jeśli u pacjenta występuje napad dny moczanowej przed pierwszym rozpoczęciem leczenia lekiem Denofix, należy odczekać aż napad dny osłabnie. Ważne jest kontynuowanie przyjmowania leku Denofix nawet wtedy, gdy u pacjenta wystąpi zaostrzenie dny moczanowej w trakcie leczenia. W leczeniu dny moczanowej lek Denofix należy stosować codziennie, nawet jeśli nie występuje zaostrzenie lub napad dny moczanowej. Przed rozpoczęciem leczenia i okresowo w czasie jego trwania u pacjenta będą wykonywane badania krwi w celu oceny czynności wątroby. Jeśli podczas stosowania leku pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, konieczny jest kontakt z lekarzem.

Jak stosować lek Denofix z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Denofix w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Denofix w czasie ciąży ani w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Denofix?

Ulotka dołączona do opakowania zawiera opis działań niepożądanych powiązanych ze stosowaniem leku Denofix. Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi tego leku są: nieprawidłowe wyniki testów wątrobowych, biegunka, ból głowy, różne rodzaje wysypki, nudności, zaostrzenie objawów dny oraz obrzęk. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W razie wystąpienia poniższych objawów należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Denofix natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala: wysypka, świąd, obrzęk kończyn lub twarzy, trudności z oddychaniem, gorączka i powiększenie węzłów chłonnych; powstawanie pęcherzyków i łuszczenie się skóry i wewnętrznych powierzchni jam ciała np. jamy ustnej i narządów płciowych, bolesne owrzodzenie jamy ustnej i (lub) okolic narządów płciowych ze współistniejącą gorączką (jest to zespół Stevensa-Johnsona lub toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka); uogólnione wysypki skórne.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Denofix?

W sytuacji przekroczenia dawkowania zleconego przez lekarza należy skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Denofix wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

W trakcie stosowania leku Denofix mogą wystąpić zawroty głowy, senność, niewyraźne widzenie i drętwienie lub mrowienie - pacjent nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, jeśli pojawią się takie objawy.

Jak przechowywać lek Denofix?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Denofix - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem