LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Dentosept A (Matricaria recutita + Quercus sp. + Salvia officinalis + Arnica montana + Acorus calamus + Mentha piperita + Thymus vulgaris + Benzocaine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Dentosept A (OTC) płyn do stosowania w jamie ustnej 1 but. 25 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 10,50 Cena 100% (zł): 10,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Dentosept A (OTC) płyn do stosowania w jamie ustnej 1 but. 25 g z aplikatorem n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 19,20 Cena 100% (zł): 19,20 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Dentosept A

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Phytopharm Klęka S.A.

Skład

100 g płynu zawiera wyciąg płynny złożony z: koszyczka rumianku, kory dębu, liścia szałwii, ziela arniki, kłącza tataraku, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku oraz 2 g benzokainy. Preparat zawiera 35-45% v/v etanolu. Dawka jednorazowa preparatu (1 ml) zawiera około 0,4 g etanolu.

Wskazania

Stany zapalne jamy ustnej i dziąseł. Afty. Odleżyny jamie ustnej (po protezach zębowych). Pomocniczo w parodontozie.

Dawkowanie

  • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
    W przypadku opakowania bez aplikatora smarować miejsca zmienione chorobowo w jamie ustnej za pomocą patyczka higienicznego do 3 razy na dobę.
    W przypadku opakowania z aplikatorem aplikować 1 dozę na miejsce zmienione chorobowo w jamie ustnej. Maksymalnie, jednorazowo można zastosować do 5 doz preparatu na różne miejsca zmienione chorobowo w jamie ustnej do 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa to 15 doz. Odległość aplikatora od miejsca aplikacji powinna mieścić się w przedziale od około 1 do 5 cm.
    Bezpośrednio po zastosowaniu preparatu nie należy płukać jamy ustnej. Preparat stosować przez 7 dni; w przypadku gdy objawy nasilają się lub nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Preparat może być stosowany do ustąpienia objawów.
  • Dzieci
    Nie należy stosować preparatu u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na zawartość benzokainy i etanolu, chyba, że lekarz zadecyduje inaczej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne oraz arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae), dawniej złożonych (Compositae), miętę, korę dębu, liść szałwii, kłącze tataraku, tymianek, lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Ciąża i karmienie piersią

Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią - nie zaleca się stosowania.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: przebarwienia zębów i błony śluzowej jamy ustnej przemijające po umyciu zębów; przemijające pieczenie błony śluzowej bezpośrednio po zastosowaniu preparatu; reakcje nadwrażliwości u osób uczulonych na benzokainę; methemoglobinemia.

Uwagi

Zawartość etanolu w preparacie należy wziąć pod uwagę stosując go u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Bezpośrednio po zastosowaniu preparatu alkohol może być wykrywany przez urządzenia do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu - nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn bezpośrednio po zastosowaniu preparatu; należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem