LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Dentosept A

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Dentosept A (OTC) płyn do stosowania w jamie ustnej 1 but. 25 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
16,00
Cena
100% (zł):
16,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Dentosept A (OTC) płyn do stosowania w jamie ustnej 1 but. 25 g z aplikatorem
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
25,00
Cena
100% (zł):
25,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Dentosept A

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Phytopharm Klęka S.A.

Dentosept A - skład

100 g płynu zawiera wyciąg płynny złożony z: koszyczka rumianku, kory dębu, liścia szałwii, ziela arniki, kłącza tataraku, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku oraz 2 g benzokainy. Preparat zawiera 35-45% v/v etanolu. Dawka jednorazowa preparatu (1 ml) zawiera około 0,4 g etanolu.

Dentosept A - wskazania

Stany zapalne jamy ustnej i dziąseł. Afty. Odleżyny jamie ustnej (po protezach zębowych). Pomocniczo w parodontozie.

Dentosept A - dawkowanie

  • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
    W przypadku opakowania bez aplikatora smarować miejsca zmienione chorobowo w jamie ustnej za pomocą patyczka higienicznego do 3 razy na dobę.
    W przypadku opakowania z aplikatorem aplikować 1 dozę na miejsce zmienione chorobowo w jamie ustnej. Maksymalnie, jednorazowo można zastosować do 5 doz preparatu na różne miejsca zmienione chorobowo w jamie ustnej do 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa to 15 doz. Odległość aplikatora od miejsca aplikacji powinna mieścić się w przedziale od około 1 do 5 cm.
    Bezpośrednio po zastosowaniu preparatu nie należy płukać jamy ustnej. Preparat stosować przez 7 dni; w przypadku gdy objawy nasilają się lub nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Preparat może być stosowany do ustąpienia objawów.
  • Dzieci
    Nie należy stosować preparatu u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na zawartość benzokainy i etanolu, chyba, że lekarz zadecyduje inaczej.

Dentosept A - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne oraz arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae), dawniej złożonych (Compositae), miętę, korę dębu, liść szałwii, kłącze tataraku, tymianek, lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Dentosept A - ciąża i karmienie piersią

Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią - nie zaleca się stosowania.

Dentosept A - działania niepożądane

Mogą wystąpić: przebarwienia zębów i błony śluzowej jamy ustnej przemijające po umyciu zębów; przemijające pieczenie błony śluzowej bezpośrednio po zastosowaniu preparatu; reakcje nadwrażliwości u osób uczulonych na benzokainę; methemoglobinemia.

Dentosept A - uwagi

Zawartość etanolu w preparacie należy wziąć pod uwagę stosując go u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Bezpośrednio po zastosowaniu preparatu alkohol może być wykrywany przez urządzenia do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu - nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn bezpośrednio po zastosowaniu preparatu; należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem