LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Diclac Lipogel (Diclofenac)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Diclac Lipogel (OTC) żel 10 mg/g 1 tuba 50 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
17,50
Cena
100% (zł):
17,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Diclac Lipogel (OTC) żel 10 mg/g 1 tuba 100 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
25,50
Cena
100% (zł):
25,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Diclac Lipogel

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sandoz GmbH

Diclac Lipogel - skład

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego.

Diclac Lipogel - wskazania

Preparat jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Stosowany jest w miejscowym leczeniu:

 • Dorośli i młodzież powyżej 14 lat:
  - pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń);
  - bólu pleców;
  - ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich, takich jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.
 • Dorośli (powyżej 18 lat):
  - ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Diclac Lipogel - dawkowanie

 • Dorośli i i młodzież powyżej 14 lat
  Preparat należy stosować miejscowo na skórę 3 lub 4 razy na dobę, delikatnie wcierając. Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Na przykład ilość 2 do 4 g żelu (odpowiadająca wielkości od owocu wiśni do orzecha włoskiego) jest wystarczająca do posmarowania powierzchni 400-800 cm2. Po zastosowaniu preparatu należy umyć ręce, chyba że ręce są miejscem leczonym. Preparat można stosować jednocześnie z nieokluzyjnymi bandażami, ale nie należy go stosować z nieprzepuszczającymi powietrza opatrunkami okluzyjnymi.
  Czas trwania leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie. Jeśli preparat jest stosowany u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat bez konsultacji z lekarzem, w przypadku nadwerężeń i reumatyzmu tkanki miękkiej nie należy go stosować dłużej niż przez 14 dni. Jeśli preparat jest stosowany u dorosłych (powyżej 18 lat) bez konsultacji z lekarzem, w przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów nie należy go stosować dłużej niż przez 21 dni. Zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania żelu w przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych. U młodzieży w wieku powyżej 14 lat, jeśli w leczeniu bólu konieczne jest stosowanie preparatu dłużej niż przez 7 dni lub w przypadku pogorszenia się objawów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.
 • Dzieci i młodzież poniżej 14 lat
  Brak wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.
Osoby w podeszłym wieku

U osób w podeszłym wieku należy stosować dawkowanie jak u osób dorosłych.

Diclac Lipogel - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci, u których podanie kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych wywołuje napady astmy, pokrzywkę lub ostre zapalenie błony śluzowej nosa. Trzeci trymestr ciąży. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 14 lat.

Diclac Lipogel - ciąża i karmienie piersią

Diklofenak można stosować w pierwszym i drugim trymestrze ciąży wyłącznie w przypadku bezwzględnej konieczności. Stosowanie diklofenaku w trzecim trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Ze względu na brak kontrolowanych badań u kobiet karmiących piersią, preparat można stosować w czasie karmienia piersią wyłącznie na zlecenie lekarza; nie należy wóczas stosować preparatu na okolice piersi lub na duże powierzchnie skóry i nie stosować go lub długotrwale.

Diclac Lipogel - działania niepożądane

Często: wysypka skórna, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry), świąd. Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry. Bardzo rzadko: wysypka grudkowata; nadwrażliwość (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy; astma; reakcje nadwrażliwości na światło. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnych działań niepożądanych podczas długotrwałego stosowania preparatu lub stosowania na duże powierzchnie skóry.

Diclac Lipogel - uwagi

Preparat należy stosować tylko na nieuszkodzoną powierzchnię skóry. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. Należy zachować ostrożność podczas opalania się na słońcu lub w solarium, gdyż podczas stosowania leku skóra może być bardziej wrażliwa na działanie światła.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Diclac Lipogel - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Diclac Lipogel - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem