LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

DicloMax Mobilat (Diclofenac)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
DicloMax Mobilat (OTC) żel 23,2 mg/g 1 tuba 50 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
23,00
Cena
100% (zł):
23,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
DicloMax Mobilat (OTC) żel 23,2 mg/g 1 tuba 100 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
41,00
Cena
100% (zł):
41,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

DicloMax Mobilat

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Stada Arzneimittel AG

DicloMax Mobilat - skład

1 g żelu zawiera 23,2 mg dietyloamoniowego diklofenaku, co odpowiada 20 mg diklofenaku sodowego. 1 g żelu zawiera: 50 mg glikolu propylenowego, 0,2 mg butylohydroksytoluenu oraz substancję zapachową w postaci kremu (zawierającą eugenol i cytral).

DicloMax Mobilat - wskazania

  • Dorośli i młodzież w wieku 14 lat i starsza
    Do krótkotrwałego, miejscowego, objawowego leczenia łagodnego do umiarkowanego bólu w skręceniach, ostrych nadwyrężeniach lub stłuczeniach wywołanych tępymi urazami.

DicloMax Mobilat - dawkowanie

Występowanie działań niepożądanych można zminimalizować, stosując najmniejszą możliwą dawkę przez najkrótszy czas leczenia niezbędny do złagodzenia objawów.

  • Dorośli i młodzież w wieku 14 lat i starsza
    Preparat jest stosowany 2 razy na dobę (optymalnie rano i wieczorem). W zależności od powierzchni leczonego miejsca, wymagana jest ilość odpowiadająca wielkości od owocu wiśni do orzecha włoskiego, co odpowiada od 1 do 4 g żelu. Jest to ilość wystarczająca do leczenia powierzchni ciała od 400 do 800 cm2. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 g żelu. Długość leczenia zależy od objawów i choroby podstawowej. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3-5 dniach stosowania, należy skonsultować się z lekarzem.
  • Dzieci i młodzież (w wieku poniżej 14 lat)
    Brak wystarczających danych na temat skuteczności i bezpieczeństwa stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.
Osoby w podeszłym wieku

Nie jest wymagane specjalne dostosowanie dawki. Ze względu na potencjalny profil działań niepożądanych pacjentów w podeszłym wieku należy uważnie monitorować.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

Nie ma konieczności zmniejszenia dawki u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

Nie ma konieczności zmniejszenia dawki u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek.

Sposób podawania

Preparat jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Cienką warstwę żelu należy nałożyć na wymagającą leczenia powierzchnię ciała i delikatnie wmasować w skórę. Nie należy wcierać z naciskiem. Następnie należy wytrzeć ręce papierowym ręcznikiem i umyć, chyba że to one są miejscem leczonym. Diklofenak do stosowania na skórę może być stosowany jednocześnie z nieokluzyjnymi bandażami, ale nie należy stosować go z nieprzepuszczającymi powietrza opatrunkami okluzyjnymi. Przed nałożeniem bandaża należy odczekać kilka minut, aż żel wyschnie na skórze. Pacjenci powinni również odczekać, aż żel wyschnie na skórze przed wzięciem prysznica lub kąpielą.

DicloMax Mobilat - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci, u których w wywiadzie wystąpiły reakcje nadwrażliwości, takie jak astma, skurcz oskrzeli, pokrzywka, ostre zapalenie błony śluzowej nosa lub obrzęk naczynioruchowy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Trzeci trymestr ciąży. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 14 lat. Nie stosować na otwarte rany, stany zapalne lub infekcje skórne, a także na skórę z egzemą i błonę śluzową.

DicloMax Mobilat - ciąża i karmienie piersią

Jeśli nie jest to wyraźnie konieczne, nie należy stosować diklofenaku podczas pierwszego i drugiego trymestru ciąży. W przypadku stosowania diklofenaku przez kobiety planujące ciążę oraz w czasie pierwszego i drugiego trymestru ciąży, należy stosować dawkę możliwie najmniejszą, a czas trwania leczenia powinien być możliwie jak najkrótszy. Stosowanie diklofenaku jest przeciwwskazane podczas trzeciego trymestru ciąży. Preparat należy stosować w czasie karmienia piersią jedynie po konsultacji z lekarzem; w takich przypadkach preparatu nie należy stosować na piersi kobiet karmiących piersią ani na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

DicloMax Mobilat - działania niepożądane

Często: zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry), wysypka, rumień, wyprysk, świąd.
Niezbyt często: łuszczenie się skóry, odwodnienie skóry, obrzęk.
Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry.
Bardzo rzadko: wysypka grudkowata; nadwrażliwość (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy; astma; dolegliwości żołądkowo-jelitowe; reakcje nadwrażliwości na światło.
Częstość nieznana: pieczenie w miejscu zastosowania, suchość skóry.
W przypadku stosowania żelu na duże powierzchnie skóry i długotrwale, nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnych działań niepożądanych.

DicloMax Mobilat - uwagi

Preparat należy stosować tylko na niezmienioną chorobowo, nieuszkodzoną powierzchnię skóry. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi jamy ustnej. W celu uniknięcia ryzyka wystąpienia nadwrażliwości na światło, w trakcie leczenia i 2 tygodnie po zakończeniu leczenia należy unikać ekspozycji na bezpośrednie działanie światła słonecznego lub sztucznych źródeł światła.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

DicloMax Mobilat - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem