LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Diclotica (Diclofenac)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Diclotica (OTC) żel 10 mg/g 1 tuba 100 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
13,90
Cena
100% (zł):
13,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Diclotica

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Tactica Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Diclotica - skład

1 g żelu zawiera 10 g diklofenaku sodowego. 1 g żelu zawiera 0,5 mg parahydroksybenzoesanu propylu, 0,5 mg parahydroksybenzoesanu metylu i 80 mg glikolu propylenowego.

Diclotica - wskazania

 • Dorośli i młodzież powyżej 14 lat
  Preparat jest stosowany w miejscowym leczeniu:
  - pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń);
  - bólu pleców;
  - ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.
 • Dorośli (powyżej 18 lat)
  Preparat jest stosowany w miejscowym leczeniu ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Diclotica - dawkowanie

 • Dorośli i młodzież powyżej 14 lat
  Nakładać cienkie warstwy żelu na bolące miejsca 3 do 4 razy na dobę w zależności od potrzeby - 2 do 4 g żelu (co w przybliżeniu odpowiada 2-2,5 cm) i jest wystarczające do posmarowania powierzchni 400 do 800 cm2. Po zastosowaniu preparatu należy umyć ręce, chyba że ręce są poddawane leczeniu. Preparat może być używany jako leczenie wspomagające doustne podawanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
  Okres leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie. W przypadku stosowania preparatu bez konsultacji z lekarzem, nie należy go stosować dłużej niż 14 dni w przypadku pourazowych stanów zapalnych i reumatyzmu tkanki miękkiej i nie dłużej niż 4 tygodnie w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów. Należy skonsultować się z lekarzem po 7 dniach leczenia w przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych. U młodzieży powyżej 14 lat, w razie konieczności stosowania preparatu przez dłużej niż 7 dni w leczeniu bólu lub w przypadku nasilenia się objawów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.
 • Dzieci i młodzież
  Brak wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.
Osoby w podeszłym wieku

W przypadku stosowania preparatu u osób w podeszłym wieku należy stosować dawkowanie jak u osób dorosłych.

Diclotica - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci, u których napady astmy, pokrzywka, czy ostre zapalenie błony śluzowej nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Trzeci trymestr ciąży. Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.

Diclotica - ciąża i karmienie piersią

Ponieważ diklofenak może być wchłaniany w przypadku miejscowego zastosowania i ponieważ nie istnieją wystarczające dane dotyczące stosowania diklofenaku u kobiet w ciąży, nie zaleca się jego stosowania podczas ciąży. Nie zaleca się stosowania diklofenaku w czasie karmienia piersią.

Diclotica - działania niepożądane

Często: wysypka skórna z pęcherzykami, pokrzywka, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry). Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry. Bardzo rzadko: wysypka grudkowata; obrzęk naczynioruchowy, nadwrażliwość, pokrzywka, reakcje pęcherzowe (w tym zespół Stevens-Johnsona i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka); sapanie, spłycony oddech lub uczucie ucisku w klatce piersiowej, astma, obrzęk twarzy, ust, języka lub krtani; świąd , zaczerwienienie, rumień lub wykwity skórne miejscowe lub ogólne, reakcje nadwrażliwości na światło, zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne.

Diclotica - uwagi

Preparat można stosować tylko na zdrową skórę (nie stosować na otwarte rany). Należy unikać kontaktu preparatu z tkanką łączną lub błonami śluzowymi. Powierzchnia, na którą stosowany jest preparat nie może być narażona na działanie promieni słonecznych.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Diclotica - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Diclotica - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem