LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Dicloziaja (Diclofenac)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Dicloziaja (OTC) żel 11,6 mg/g 1 tuba 100 g n.d. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 13,70 Cena 100% (zł): 13,70 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Dicloziaja

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Ziaja Ltd. - Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o.

Skład

1 g żelu zawiera 11,6 mg diklofenaku dietyloamoniowego, co odpowiada 10 mg diklofenaku sodowego. 1 g żelu zawiera 50 mg glikolu propylenowego.

Wskazania

 • Młodzież powyżej 14 lat - leczenie krótkotrwałe
  Miejscowe leczenie objawowe bólu w ostrych nadwyrężeniach, skręceniach lub stłuczeniach wywołanych tępymi urazami.
 • Dorośli
  Pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów powstałe wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń.
  Bóle pleców.
  Ograniczone stany zapalne tkanek miękkich np. zapalenie ścięgien, czy łokieć tenisisty.
  Ograniczone i łagodne postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Dawkowanie

 • Dorośli i młodzież powyżej 14 lat
  Preparat należy stosować miejscowo na skórę 3 lub 4 razy na dobę, delikatnie wcierając. Ilość użytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo - 2 do 4 g preparatu (ilość żelu odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego) jest wystarczająca do posmarowania powierzchni 400 do 800 cm2. Po zastosowaniu preparatu należy umyć ręce, chyba że to właśnie ręce są miejscem leczonym. Preparat może być stosowany jednocześnie z przepuszczającymi powietrze nieokluzyjnymi opatrunkami; nie należy go stosować z nieprzepuszczającymi powietrza opatrunkami okluzyjnymi.
  Okres leczenia u dorosłych zależy od wskazań i od reakcji na leczenie. W przypadku stosowania preparatu bez konsultacji z lekarzem, nie należy go stosować dłużej niż 14 dni w przypadku pourazowych stanów zapalnych i reumatyzmu tkanki miękkiej i nie dłużej niż 4 tygodnie w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów. Należy skonsultować się z lekarzem po 7 dniach leczenia w przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych. U młodzieży w wieku powyżej 14 lat, w razie konieczności stosowania preparatu przez dłużej niż 7 dni w leczeniu bólu, lub w przypadku pogorszenia się objawów, pacjent lub jego opiekun powinien skontaktować się z lekarzem.
 • Dzieci i młodzież poniżej 14 lat
  Preparat jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.
Osoby w podeszłym wieku (powyżej 65 lat)

Należy stosować dawkowanie jak dla osób dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci, u których po podaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych wystąpiły napady astmy, pokrzywka, ostre zapalenie błony śluzowej nosa. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 14 lat. Trzeci trymestr ciąży.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli nie jest to wyraźnie konieczne, nie należy stosować diklofenaku podczas pierwszego i drugiego trymestru ciąży. Stosowanie diklofenaku jest przeciwwskazane podczas trzeciego trymestru ciąży. Ze względu na brak kontrolowanych badań dotyczących kobiet karmiących piersią, preparat należy stosować w czasie karmienia piersią jedynie na zalecenie lekarza; w takich przypadkach preparatu nie należy stosować na piersi kobiet karmiących piersią ani na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

Działania niepożądane

Często: wysypka, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry), świąd. Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry. Bardzo rzadko: wysypka grudkowata; nadwrażliwość (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy; astma; reakcje nadwrażliwości na światło. W przypadku miejscowego stosowania diklofenaku na duże powierzchnie skóry lub podczas stosowania długotrwałego nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnych działań niepożądanych.

Uwagi

Preparat należy stosować tylko na nie uszkodzoną powierzchnię skóry (nie należy stosować na skórę zmienioną chorobowo, uszkodzoną, z ranami). Należy unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem