LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

DicoStop (Diosmectite)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
DicoStop (WM) zawiesina doustna 1,5 g 4 saszetki 15 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 10,60 Cena 100% (zł): 10,60 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
DicoStop (WM) zawiesina doustna 1,5 g 10 saszetek 15 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 20,70 Cena 100% (zł): 20,70 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Niestrawność w podróży może być spowodowana zmianą kuchni lub może wystąpić "biegunka podróżnych", która najczęściej jest pochodzenia bakteryjnego. Biegunka podróżnych może mieć różne...

Więcej »

DicoStop

Vitis Pharma Sp. z o.o.

Co zawiera DicoStop?

1 saszetka DicoStop zawiera 1,5 g diosmektytu (głinokrzemianu).

Kiedy stosować DicoStop?

Wyrób medyczny DicoStop jest wskazany w leczeniu ostrych i przewlekłych biegunek oraz dolegliwości bólowych związanych z zaburzeniami czynności przewodu pokarmowego.

Jak stosować DicoStop?

  • Dzieci
    Dzieci w wieku 6-12 lat: 1 saszetka DicoStop 2-3 razy dziennie.
    Dzieci w wieku 1-6 lat: 1 saszetka DicoStop 1-2 razy dziennie.
    Produktu DicoStop nie należy stosować u dzieci przed ukończeniem pierwszego roku życia.
    Nie przekraczać zalecanej dawki. Nie należy stosować produktu dłużej niż 10 kolejnych dni; jeżeli objawy się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem. Jeżeli biegunka utrzymuje się przez więcej niż 3 dni, należy zwrócić się po poradę medyczną.
Sposób podawania

Zaleca się przyjmowanie preparatu pomiędzy posiłkami. Saszetkę przed otwarciem należy energicznie ugnieść. Po otwarciu, zawartość saszetki powinna być przyjęta w całości, produkt jest jednorazowego użycia. Produkt może być przyjmowany bezpośrednio lub rozpuszczony w szklance wody lub w innych napojach (sok, jogurt). W przypadku małych dzieci, zawartość saszetki można podać w butelce do karmienia, po zmieszaniu z 50 ml wody lub innego napoju, podzieloną na 2-3 dawki w ciągu dnia. Możliwe jest także dodanie produktu do pokarmów półpłynnych. Nie przyjmować produktu w pozycji leżącej.

Kiedy DicoStop nie może być stosowany?

Nie stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na składniki produktu. Nie stosować w przypadku uszkodzeń żołądka lub jelit lub w przewlekłym zaparciu lub podrażnieniu i niedrożności jelit. Nie stosować u dzieci przed ukończeniem pierwszego roku życia.

Jakie środki ostrożności należy zachować podczas stosowania produktu DicoStop?

Produkt zawiera glin pochodzący z diosmektytu; jeżeli stosowane są inne produkty lub leki zawierające diosmektyt, glinkę lub związki glinu, należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem preparatu. W leczeniu ostrej biegunki należy stosować doustny płyn nawadniający w celu uniknięcia odwodnienia. W przypadku stosowania równocześnie innych leków, przed przyjęciem preparatu DicoStop należy skonsultować się z lekarzem.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania produktu DicoStop?

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych (zaparcie, bóle jelit, wzdęcia) należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Jak przechowywać DicoStop?

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C); unikać ekspozycji na bezpośrednie źródła światła, ciepło i nadmierną wilgotność. Nie należy ponownie używać saszetek częściowo zużytych.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem