Dodaj do mojego indeksu leków »

Dicopeg Junior pojemnik (Macrogol) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Dicopeg Junior (WM) proszek do sporządzania roztworu doustnego 1 op. 100 g 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 28,00 Cena 100% (zł): 28,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Dicopeg Junior pojemnik

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

Opis produktu stanowi wyciąg z ulotki dołączonej do opakowania

Vitis Pharma Sp. z o.o.

CO ZAWIERA DICOPEG JUNIOR

Produkt zawiera makrogol 3350.

KIEDY STOSUJE SIĘ DICOPEG JUNIOR

Wyrób medyczny Dicopeg Junior jest szczególnie zalecany w przypadku przewlekłych zaparć oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit.

JAK STOSOWAĆ DICOPEG JUNIOR

Dzieci od 6. miesiąca życia do 2 lat (masa ciała do 12 kg): 0,8 g produktu na kg masy ciała dziennie.
Dzieci od 2. do 11. roku życia (masa ciała od 12 do 20 kg): 1 g produktu na kg masy ciała dziennie.
Dzieci powyżej 11. roku życia (lub o masie ciała powyżej 20 kg): 10-30 g produktu dziennie.
Produktu nie należy podawać dzieciom poniżej 6. miesiąca życia.
Nie należy zażywać większych dawek niż zalecane. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie po konsultacji z lekarzem. Przed podaniem produktu małym dzieciom należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Zazwyczaj maksymalna potrzebna dawka dzienna nie przekracza 30 g produktu.
Sposób podawania
Dozownikiem, na którym zaznaczone są dawki: 0,5 g (pierwsza kreska), 1 g (druga kreska), 2 g (pełna miarka) należy odmierzyć zalecaną dzienną dawkę produktu. Pełny dozownik (2 g) należy rozpuścić w około 1/4 szklanki wody (25 ml) i wypić sporządzony roztwór. Dawkę dzienną można przyjmować w kilku podaniach; produkt rozpuszczony w odpowiedniej objętości wody może być przechowywany w lodówce maksymalnie przez 24 godziny. Zaleca się przyjmować Dicopeg Junior w długich odstępach czasu od posiłków.

KIEDY DICOPEG JUNIOR NIE MOŻE BYĆ STOSOWANY

Nie stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na składniki produktu. Nie stosować u dzieci poniżej 6. miesiąca życia. Nie należy stosować produktu w przypadku perforacji lub niedrożności przewodu pokarmowego, zmian chorobowych przewodu pokarmowego lub wydalniczego, poważnych chorób zapalnych jelit (takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy).

OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Podczas stosowania produktu należy przestrzegać odpowiedniej diety, uwzględniającej spożywanie doustnego płynu nawadniającego, który pozwoli uniknąć odwodnienia; zaleca się konsultację z lekarzem. Jeśli okres stosowania produktu przekracza 30 dni, zaleca się przerwę w stosowaniu na 3-5 dni. W przypadku przedawkowania mogą wystąpić silne bóle, wzdęcie, biegunka, zaburzenie równowagi elektrolitycznej. Objawy te ustępują samoistnie po przerwaniu leczenia, należy jednak niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. W przypadku stosowania innych leków, przed zażyciem produktu Dicopeg Junior należy skonsultować się z lekarzem.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

W początkowym okresie terapii mogą wystąpić zaburzenia ze strony układu pokarmowego (ból brzucha, biegunka, nietrzymanie kału, nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, wiatry, stany zapalne i podrażnienie okolicy odbytu), które zazwyczaj ustępują w dalszym okresie terapii lub po zmniejszeniu dawki - jeśli wymienione dolegliwości utrzymują się, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, duszności) - należy wtedy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

PRZECHOWYWANIE

Przechowywać preparat lub uzyskany roztwór w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w chłodnym, suchym miejscu, w temperaturze nieprzekraczającej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk