reklama

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Dicopeg Junior saszetki (Macrogol) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Dicopeg Junior (WM) proszek do sporządzania roztworu doustnego 5 g 14 saszetek 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 25,00 Cena 100% (zł): 25,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Dicopeg Junior (WM) proszek do sporządzania roztworu doustnego 5 g 30 saszetek 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 48,40 Cena 100% (zł): 48,40 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Dicopeg Junior saszetki

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

Opis produktu stanowi wyciąg z ulotki dołączonej do opakowania

Vitis Pharma Sp. z o.o.

CO ZAWIERA DICOPEG JUNIOR

1 saszetka zawiera 5 g makrogolu 3350.

KIEDY STOSUJE SIĘ DICOPEG JUNIOR

Wyrób medyczny Dicopeg Junior jest szczególnie zalecany w przypadku przewlekłych zaparć oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit.

JAK STOSOWAĆ DICOPEG JUNIOR

Dzieci od 6. miesiąca życia do 2 lat (masa ciała do 12 kg): 1-2 saszetki dziennie.
Dzieci od 2. do 11. roku życia (masa ciała od 12 do 20 kg): 2-4 saszetki dziennie.
Dzieci powyżej 11. roku życia (lub o masie ciała powyżej 20 kg): 2-6 saszetek dziennie.
Produktu nie należy podawać dzieciom poniżej 6. miesiąca życia.
Nie należy zażywać większych dawek niż zalecane. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie po konsultacji z lekarzem. Przed podaniem produktu małym dzieciom należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Zazwyczaj maksymalna potrzebna dawka dzienna nie przekracza 6 saszetek.
Sposób podawania
Zawartość saszetki należy rozpuścić w połowie szklanki wody (62,5 ml) i wypić sporządzony roztwór. Dawkę dzienną można przyjmować w kilku podaniach. Można rozpuścić wszystkie saszetki przewidziane na dany dzień w odpowiedniej ilości wody i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 godziny. Zaleca się przyjmować Dicopeg Junior w długich odstępach czasu od posiłków.

KIEDY DICOPEG JUNIOR NIE MOŻE BYĆ STOSOWANY

Nie stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na składniki produktu. Nie stosować u dzieci poniżej 6. miesiąca życia. Nie należy stosować produktu w przypadku perforacji lub niedrożności przewodu pokarmowego, zmian chorobowych przewodu pokarmowego lub wydalniczego, poważnych chorób zapalnych jelit (takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy).

OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Podczas stosowania produktu należy przestrzegać odpowiedniej diety, uwzględniającej spożywanie doustnego płynu nawadniającego, który pozwoli uniknąć odwodnienia; zaleca się konsultację z lekarzem. Jeśli okres stosowania produktu przekracza 30 dni, zaleca się przerwę w stosowaniu na 3-5 dni. W przypadku przedawkowania mogą wystąpić silne bóle, wzdęcie, biegunka, zaburzenie równowagi elektrolitycznej. Objawy te ustępują samoistnie po przerwaniu leczenia, należy jednak niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. W przypadku stosowania innych leków, przed zażyciem produktu Dicopeg Junior należy skonsultować się z lekarzem.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

W początkowym okresie terapii mogą wystąpić zaburzenia ze strony układu pokarmowego (ból brzucha, biegunka, nietrzymanie kału, nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, wiatry, stany zapalne i podrażnienie okolicy odbytu), które zazwyczaj ustępują w dalszym okresie terapii lub po zmniejszeniu dawki - jeśli wymienione dolegliwości utrzymują się, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, duszności) - należy wtedy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

PRZECHOWYWANIE

Przechowywać preparat lub uzyskany roztwór w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w chłodnym, suchym miejscu, w temperaturze nieprzekraczającej 25°C. Nie należy stosować części zawartości saszetki lub produktu z otwartej wcześniej saszetki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama