LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Differin (Adapalene)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Differin (Rp) krem 1 mg/g 1 tuba 15 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
29,50
Cena
100% (zł):
29,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Differin (Rp) krem 1 mg/g 1 tuba 30 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
38,00
Cena
100% (zł):
38,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Differin (Rp) żel 1 mg/g 1 tuba 30 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
40,00
Cena
100% (zł):
40,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Differin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Galderma Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek Differin?

Lek Differin występuje w postaci kremu i żelu na skórę. Obie pozycje leku są dostępne na receptę.

  • Differin krem
    1 g kremu zawiera 1 mg adapalenu. Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu - mogą powodować reakcje alergiczne (w tym reakcje opóźnione).
  • Differin żel
    1 g żelu zawiera 1 mg adapalenu. Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu - może powodować reakcje alergiczne (w tym reakcje opóźnione). Lek zawiera również glikol propylenowy i może powodować podrażnienie skóry.

Jak działa lek Differin?

Adapalen działa podobnie do retynoidów. Adapalen stosowany na skórę wpływa na normalizację procesów rogowacenia i różnicowania naskórka, zapobiega powstawaniu zaskórników oraz zmniejsza zmiany zapalne.

Kiedy stosować lek Differin?

Lek Differin stosuje się w leczeniu trądziku pospolitego (łagodnego lub średnio nasilonego): trądziku zaskórnikowego, trądziku grudkowo-krostkowego.

Jak stosować lek Differin?

Lekarz ustala dawkowanie leku i czas trwania leczenia. Lekarz przepisze odpowiednią dla pacjenta postać leku.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Lek należy stosować raz na dobę, najlepiej wieczorem. Leczenie rozpoczyna się od nakładania małych ilości leku na obszary skóry objęte trądzikiem, z wyjątkiem okolic oczu i ust oraz fałdów nosowo-policzkowych, po 10-15 minutach od umycia i osuszenia skóry ręcznikiem. Po nałożeniu leku należy dokładnie umyć ręce.

Kiedy lek Differin nie może być stosowany?

Leku Differin nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (adapalen) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany u pacjentek, które są w ciąży oraz u pacjentek planujących zajście w ciążę.
Leku Differin nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Differin?

Przed podjęciem leczenia lekiem Differin lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Jeśli objawy utrzymują się lub nasilają, należy poradzić się lekarza. Lek nie powinien być stosowany, jeśli skóra jest uszkodzona, opalona lub z wypryskiem innym niż trądzikowy. Podczas leczenia należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV i światło słoneczne (stosując np. nakrycie głowy i filtry ochronne). Należy chronić usta, oczy i śluzówki przed kontaktem z lekiem. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza.

Jak stosować lek Differin z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.
Nie należy jednocześnie stosować na skórę innych preparatów, które mogą działać drażniąco (np. preparaty złuszczające, ściągające, ścierająco-czyszczące, zawierające alkohol).

Czy można stosować lek Differin w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Differin w trakcie ciąży, lub gdy pacjentka planuje zajść w ciążę. W przypadku zajścia w ciążę w czasie stosowania tego leku, należy przerwać leczenie i jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Jeśli lekarz zaleci stosowanie leku w czasie karmienia piersią, w celu uniknięcia narażenia dziecka na kontakt z lekiem, nie należy nanosić leku na klatkę piersiową.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Differin?

Działania niepożądane leku Differin są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek z następujących objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem: obrzęk twarzy, warg lub gardła, który utrudnia połykanie lub oddychanie, wysypka, świąd, pokrzywka (mogą to być objawy obrzęku naczynioruchowego lub ciężkiej reakcji alergicznej).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Differin?

Stosowanie leku w nadmiarze nie przyspiesza i nie polepsza wyniku leczenia, a może być przyczyną znacznego zaczerwienienia, złuszczania lub innych objawów podrażnienia skóry. Po przypadkowym, omyłkowym połknięciu leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Differin?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Differin - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem