LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Difortan (Etofenamate)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Difortan (OTC) żel 100 mg/g 1 tuba 50 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
27,00
Cena
100% (zł):
27,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Difortan (OTC) żel 100 mg/g 1 tuba 100 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
37,50
Cena
100% (zł):
37,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Difortan

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

US Pharmacia Sp. z o.o.

Co zawiera Difortan?

Lek Difortan występuje w postaci żelu na skórę i jest dostępny bez recepty.
1 g żelu zawiera 100 mg etofenamatu.

Jak działa Difortan?

Etofenamat działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Kiedy stosować Difortan?

Lek Difortan może być stosowany u dorosłych w leczeniu: urazów mięśni i stawów, takich jak stłuczenia, naciągnięcia i zwichnięcia oraz zapalenie więzadeł; chorób reumatycznych (reumatyzm), takich jak zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów.

Jak stosować Difortan?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli
    Przed każdym użyciem i po każdym użyciu należy umyć ręce, chyba że bolesny obszar znajduje się na dłoniach. Podczas każdego stosowania należy użyć od 2,5 do 5 cm żelu Difortan. Lek należy rozprowadzić na cały bolesny obszar, delikatnie wcierając.
    Leczenie urazów mięśni lub stawów, takich jak stłuczenia, naciągnięcia i zwichnięcia oraz zapalenie więzadeł: od 3 do 4 aplikacji leku Difortan na dobę, przez 14 dni.
    Leczenie chorób reumatycznych (reumatyzm), takich jak zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów: od 2 do 3 aplikacji leku Difortan na dobę.
    Zmniejszenie bólu i (lub) stanu zapalnego powinno być odczuwalne po 3 lub 4 dniach leczenia lekiem. Nie należy stosować leku Difortan przez okres dłuższy niż 14 dni w przypadku urazów mięśni lub stawów lub 21 dni w przypadku zapalenia stawów i bólów stawów w przebiegu choroby zwyrodnieniowej, chyba że lekarz zaleci inaczej.
  • Dzieci
    Stosowanie leku Difortan u dzieci jest przeciwwskazane.
Sposób podawania

Lek należy stosować na skórę.

Kiedy Difortan nie może być stosowany?

Leku Difortan nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (etofenamat) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować na uszkodzoną lub zakażoną skórę, w tym obszary skóry z ranami i wypryskiem. Nie stosować u kobiet w ciąży. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Difortan?

Jeśli po upływie 7 dni objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Należy zachować szczególną ostrożność, stosując lek Difortan w przypadku uczulenia na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne do stosowania na skórę, a także w przypadku zaburzeń czynności wątroby lub nerek. Należy zachować ostrożność, jeśli lek jest stosowany w okolicy śluzówki (np. w jamie ustnej) lub w okolicy oczu. Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli obszar, gdzie zastosowano lek Difortan jest narażony na oddziaływanie światła słonecznego, ponieważ może wystąpić fotodermatoza.

Jak stosować Difortan z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie stwierdzono występowania żadnych interakcji, jeżeli lek Difortan jest stosowany zgodnie z zaleceniami.

Czy można stosować Difortan w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Difortan nie może być stosowany u kobiet w ciąży lub w przypadku podejrzenia ciąży. Lek może być stosowany przez kobiety w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Difortan?

Często mogą wystąpić: świąd, rumień oraz miejscowe podrażnienie skóry, które zwykle zanika po przerwaniu leczenia. Rzadko: kontaktowe zapalenie skóry, alergiczne zapalenie skóry, fotodermatoza. Bardzo rzadko: pokrzywka, zmiany pęcherzowe (w tym zespół Stevens-Johnsona), toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka. Jeśli wystąpią objawy nadwrażliwości, zmiany pęcherzowe lub objawy fotodermatozy, należy natychmiast przerwać leczenie lekiem Difortan i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Difortan?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego spożycia leku przez dziecko, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Difortan wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Prawdopodobieństwo, że stosowanie leku Difortan wpłynie na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, jest niewielkie.

Jak przechowywać Difortan?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Po pierwszym otwarciu lek Difortan należy zużyć w ciągu maksymalnie 6 miesięcy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Difortan - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Difortan - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem